Kampania „Ostatni skok” nagrodzona

0
14

Miasto Białystok otrzymało nagrodę specjalną prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w konkursie Samorząd Równych Szans za kampanię społeczną „Ostatni skok”. Pomysłodawcą i inicjatorem kampanii jest Adam Kujawa, pełnomocnik prezydenta Białegostoku ds. osób niepełnosprawnych, który dziś odebrał tę nagrodę.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 26 lutego w Krakowie. Uczestniczył w niej pełnomocnik prezydenta Białegostoku ds. osób niepełnosprawnych Adam Kujawa, pomysłodawca i inicjator kampanii „Ostatni skok”, za którą Miasto Białystok zostało nagrodzone przez prezesa PFRON. Celem konkursu Samorząd Równych Szans, realizowanego przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego, jest poprawa warunków życia osób niepełnosprawnych. Chodzi przede wszystkim o wspieranie niezależności i aktywności społecznej tych osób. Aby to osiągnąć, niezbędne jest umożliwienie wymiany doświadczeń, podniesienie poziomu wiedzy w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej. W ramach projektu gromadzone są i promowane dobre praktyki, realizowane na rzecz osób niepełnosprawnych m.in. przez samorządy.

– Ta nagroda utwierdza nas w przekonaniu, że kampanie społeczne przestrzegające młodych ludzi przed dramatycznymi konsekwencjami niebezpiecznych zachowań są bardzo ważne i potrzebne – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Miasto chętnie wspiera tego typu inicjatywy, tym bardziej że uczestniczą w nich osoby, których doświadczenia życiowe są najmocniejszym przekazem dla innych.

Na potrzeby kampanii w 2016 r. powstał film „Ostatni skok” przedstawiający historię białostoczanina Marcina Anchimiuka, który w wieku 15 lat, po niefortunnym skoku do wody, stał się osobą niepełnosprawną. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu w przygotowanie kampanii, spot w autentyczny sposób przedstawia dramat i problemy osób z urazem kręgosłupa. Spot był prezentowany w białostockich szkołach, z młodzieżą spotykał się pomysłodawca akcji Adam Kujawa. Kampanii towarzyszyły plakaty i ulotki przestrzegające przed skokami do wody

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here