Volkswagen z kontrabandą wartą blisko 640 tys. zł.

Potrzebujemy Twojego wsparcia!
Daj nam Like, To jedno kliknięcie da nam motywację do dalszej pracy!

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości blisko 640 tys. zł. Nielegalny towar przewoził w samochodzie dostawczym 55-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego.

W sobotę (24.02) na terenie powiatu ełckiego funkcjonariusze Placówki SG w Augustowie wspólnie z funkcjonariuszami Placówki SG w Płaskiej oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena Craftera. W trakcie wykonywanych czynności w części ładunkowej pojazdu funkcjonariusze ujawnili  kartonowe pudła, a w nich nielegalne papierosy. Łącznie zabezpieczono  około 46 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość kontrabandy oszacowano na blisko 640 tys. zł. Gdyby nielegalne papierosy trafiły na czarny rynek w Polsce Skarb Państwa straciłby blisko 1,1 mln złotych.

55-latek usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za przemyt papierosów grozi mu kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie. Jako dowód w sprawie zatrzymano również samochód wart 30 tys. zl.