Volkswagen z kontrabandą wartą blisko 640 tys. zł.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości blisko 640 tys. zł. Nielegalny towar przewoził w samochodzie dostawczym 55-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego.

W sobotę (24.02) na terenie powiatu ełckiego funkcjonariusze Placówki SG w Augustowie wspólnie z funkcjonariuszami Placówki SG w Płaskiej oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena Craftera. W trakcie wykonywanych czynności w części ładunkowej pojazdu funkcjonariusze ujawnili  kartonowe pudła, a w nich nielegalne papierosy. Łącznie zabezpieczono  około 46 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość kontrabandy oszacowano na blisko 640 tys. zł. Gdyby nielegalne papierosy trafiły na czarny rynek w Polsce Skarb Państwa straciłby blisko 1,1 mln złotych.

55-latek usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za przemyt papierosów grozi mu kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie. Jako dowód w sprawie zatrzymano również samochód wart 30 tys. zl.