Jagiellonia Białystok zwycięża w Warszawie

0
67

Jagiellonia Białystok pokonała 2:0 na wyjeździe Legię Warszawa w meczu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dzięki wygranej podopieczni trenera Ireneusza Mamrota umocnili się na pierwszej pozycji w tabeli.

Legia mogła objąć prowadzenie już na początku spotkania. Po wstrzeleniu przez Marko Vasovicia piłki w pole karne minęli się z nią Jarosław Niezgoda i Kasper Hamalainen. Białostoczanie odpowiedzieli w 11. minucie. Nemanja Mitrović uderzył na bramkę, ale świetną interwencją popisał się Arkadiusz Malarz. Chwilę później arbiter wyrzucił z boiska Domagoja Antolicia. Chorwat obejrzał czerwony kartonik za faul. W 19. minucie Jagiellonia objęła prowadzenie. Przemysław Frankowski wyszedł sam na sam z Malarzem i podciął piłkę nad golkiperem Legii. Jednak sędzia Daniel Stefański po obejrzeniu powtórki w systemie VAR anulował gola. W 30. minucie mocno z dystansu uderzał Taras Romanczuk. Jednak Malarz był na posterunku. Chwilę później Pospisil przegrał pojedynek z golkiperem Legii, a poprawka Arvydasa Novikovasa minęła światło bramki. W ostatniej minucie pierwszej połowy Malarz faulował w polu karnym Bezjaka i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykonał Novikovas.

Białostoczanie w drugiej odsłonie ruszyli do ataku. W 51. minucie w polu karnym zablokowany został Bezjak. Chwilę później z dystansu niecelnie uderzał Łukasz Burliga. W 61. minucie po dośrodkowaniu Novikovasa głową uderza Ivan Runje, ale zbyt lekko aby pokonać Malarza. Kilka minut później Novikovas powinien podwyższyć prowadzenie, ale w dogodnej sytuacji trafił w słupek bramki Legii. W 70. minucie Hamalainen próbował zaskoczyć uderzeniem przewrotką Mariusza Pawełka. Jednak bramkarz Jagi sparował piłkę na rzut rożny. Kolejną groźną akcję stworzył Novikovas, który z lewej strony boiska minął Jędrzejczyka. Jednak w polu karnym został zablokowany. W końcówce meczu trener Ireneusz Mamrot dokonał dwóch zmian. Z boiska zdjął Bezjaka i Novikovasa, a wpuścił Kamila Świderskiego i Cilliana Sheridana. Tuż przed zakończeniem meczu wspomniany duet przeprowadził zabójczą akcję i podwyższył prowadzenie klubu z Białegostoku. Legia ten mecz kończyła w dziewiątkę, ponieważ w 90. minucie drugą żółta, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Vesović.

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1). Bramki: Arvydas Novikovas 44 (k), Karol Świderski 88

Legia: 1. Arkadiusz Malarz – 20. Marko Vešović, 44. William Rémy, 2. Michał Pazdan, 55. Artur Jędrzejczyk – 31. Krzysztof Mączyński, 6. Chris Philipps, 7. Domagoj Antolić – 9. Eduardo (37, 28. Łukasz Broź; 66, 14. Adam Hloušek), 11. Jarosław Niezgoda, 22. Kasper Hämäläinen (83, 18. Michał Kucharczyk).

Jagiellonia: 81. Mariusz Pawełek – 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme – 21. Przemysław Frankowski, 23. Piotr Wlazło, 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil (90, 22. Rafał Grzyb), 9. Arvydas Novikovas (79, 18. Cillian Sheridan) – 11. Roman Bezjak (83, 28. Karol Świderski).

Żółte kartki: Vešović (Legia).

Czerwone kartki: Domagoj Antolić (15. minuta, Legia, za brutalny faul), Marko Vešović (90. minuta, Legia, za drugą żółtą).

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Widzów: 12 939.