CAS otwarty dla mieszkańców

0
24

Centrum Aktywności Społecznej, działające od dwóch miesięcy w nowej siedzibie przy ul. Św. Rocha 3, przyciąga białostoczan atrakcyjną ofertą współpracy. Każdego tygodnia około tysiąca osób odwiedza to miejsce.

W ciągu zaledwie dwóch miesięcy zostało podpisanych prawie 100 porozumień dotyczących udostępniania pomieszczeń CAS-u. Każdego dnia z budynku przy ul. Św. Rocha 3 korzysta kilkanaście organizacji i odbywa się tu średnio 20 spotkań, w których bierze udział przeważnie po kilkanaście osób. Zdarzają się też ponad stuosobowe grupy (np. podczas Maselnicy i spotkania opłatkowego).

– W Centrum Aktywności Społecznej są dostępne sale szkoleniowe i pomieszczenia, w których można zorganizować jednorazowe spotkanie, zrealizować dłuższy projekt, zadania edukacyjne, kulturalne i sportowe. Po liczbie udostępnień widać, że mieszkańcy Białegostoku potrzebują takiego miejsca, jak CAS. Dobrze, że jest już dostępne dla białostoczan. Zachęcamy wszystkich do korzystania – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

W Centrum Aktywności Społecznej realizowane są m.in. takie projekty, jak Smart City, bezpłatne porady prawne czy projekt „Bony na szkolenia”. Ponadto w budynku przy ul. Św. Rocha 3 spotykają się np. seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, Rosyjskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego, Tatarskiego Towarzystwa Kulturalnego, Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej i wielu innych organizacji.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here