Ośmiu Wspaniałych – prawie 70 zgłoszeń

0
24

Sześćdziesięcioro sześcioro młodych wolontariuszy i wolontariuszek zgłoszono do 23. białostockiej edycji samorządowego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Za tydzień odbędą się spotkania z kandydatami. Na najlepszych czekają nagrody oraz wyjazd na ogólnopolski finał konkursu.

Do tegorocznego konkursu „Ośmiu Wspaniałych” zgłoszono 50 kandydatów w wieku od 14 do 19 lat w kategorii „Ósemki” oraz 16 kandydatów 10-13-letnich – w kategorii „Ósemeczki”. Młodych wolontariuszy – dzieci i młodzież działającą na rzecz społeczności lokalnych – zgłaszać mogli m.in. dyrektorzy szkół, nauczyciele, pedagodzy, organizacje pozarządowe oraz rodzice.

Spotkania kandydatów z kapitułą konkursową, złożoną m.in. z przedstawicieli duchowieństwa, samorządu i inicjatora konkursu – Fundacji „Świat na TAK”, odbędą się 8 i 9 marca w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3.

– Rozmowy z młodymi wolontariuszami to okazja do poznania ich działalności i motywacji – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski, organizator białostockiej edycji konkursu. – Pomogą one wyłonić najlepszych z najlepszych, tych, którzy zasługują na miano „Wspaniałej” czy „Wspaniałego”.

Jury wybierze ośmiu laureatów w dwóch kategoriach: „Ósemeczki” i „Ósemki”. Laureaci otrzymają honorowy tytuł oraz nagrody. „Ósemkom” wręczone zostaną także statuetki Franciszka przygotowane z drewna gruszy przez artystę plastyka Zbigniewa Wasiluka. Wyniki zostaną ogłoszone w trakcie uroczystej gali w kwietniu.

Laureaci w kategorii „Ósemki” zostaną zaproszeni do reprezentowania Miasta Białystok podczas 24. ogólnopolskiego finału w Trzebiatowie (8-10 czerwca).

Celem konkursu „Ośmiu Wspaniałych” jest rozwój idei wolontariatu poprzez zwrócenie uwagi na młodych ludzi, którzy aktywnie działają na rzecz otoczenia i są wzorem dla rówieśników. To ważne, aby rozbudzać wrażliwość dzieci i młodzieży na potrzeby innych, inspirować do niesienia pomocy tam, gdzie jest ona niezbędna. Od lat w naszym mieście ten konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. Dwa lata temu tytuł „Wspaniałej Polski” otrzymała białostoczanka – Patrycja Tryniszewska.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here