Nagroda literacka – spotkanie z nominowanymi

0
13

Szóstego marca białostoczanie będą mogli spotkać się z autorami nominowanymi do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego.

Weźmie w nim udział pięciu twórców nominowanych przez kapitułę w 27. edycji Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego. Są to Anna Kamińska (za książkę „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej”), Ignacy Karpowicz (za książkę „Miłość”), Mira Łuksza (za całokształt twórczości, w tym książkę „Rodosłów”), Krzysztof Puławski (za książkę „Martwiątka”) i Ewa Włodarska (za książkę „Licencja na pierwszy śnieg”).

– W tym roku otrzymaliśmy wiele ciekawych zgłoszeń do nagrody literackiej. Spotkanie z nominowanymi twórcami zapowiada się interesująco – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Kto dołączy do grona laureatów? Są już wśród nich m.in. Szymon Hołownia, Jan Kamiński, Edward Redliński czy Włodzimierz Pawluczuk.

W tej edycji Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego zostało zgłoszonych 29 utworów i ponadto 2 autorów za całokształt twórczości. Kapituła nominowała 5 twórców. Z tej listy wybierze kandydata do nagrody i przedstawi swoją opinię prezydentowi Białegostoku. Uroczyste wręczenie nagrody planowane jest na 23 marca.

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here