Nagroda literacka – spotkanie z nominowanymi

0
13

Szóstego marca białostoczanie będą mogli spotkać się z autorami nominowanymi do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego.

Weźmie w nim udział pięciu twórców nominowanych przez kapitułę w 27. edycji Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego. Są to Anna Kamińska (za książkę „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej”), Ignacy Karpowicz (za książkę „Miłość”), Mira Łuksza (za całokształt twórczości, w tym książkę „Rodosłów”), Krzysztof Puławski (za książkę „Martwiątka”) i Ewa Włodarska (za książkę „Licencja na pierwszy śnieg”).

– W tym roku otrzymaliśmy wiele ciekawych zgłoszeń do nagrody literackiej. Spotkanie z nominowanymi twórcami zapowiada się interesująco – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Kto dołączy do grona laureatów? Są już wśród nich m.in. Szymon Hołownia, Jan Kamiński, Edward Redliński czy Włodzimierz Pawluczuk.

W tej edycji Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego zostało zgłoszonych 29 utworów i ponadto 2 autorów za całokształt twórczości. Kapituła nominowała 5 twórców. Z tej listy wybierze kandydata do nagrody i przedstawi swoją opinię prezydentowi Białegostoku. Uroczyste wręczenie nagrody planowane jest na 23 marca.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here