W piątek odbyło się forum organizacji pozarządowych

0
20

O funkcjonowaniu trzeciego sektora, nowych możliwościach finansowania, promocji działań i współpracy ze społecznością rozmawiali 2 marca uczestnicy Forum Organizacji Pozarządowych w Białymstoku.

Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Miejski w Białymstoku wraz ze stowarzyszeniem Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych i Federacją Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok. Było to otwarte spotkanie adresowane do organizacji pozarządowych działających na rzecz białostoczan. W trakcie forum rozmawiano min. o aktualnych zagadnień, które warunkują funkcjonowanie organizacji pozarządowych.

– Szczególnie zależało nam na wymianie doświadczeń uczestników spotkania w aspekcie współpracy z administracją publiczną, a także społecznością lokalną – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

W programie było też poznanie nowych możliwości finansowania i promocja działań podejmowanych przez trzeci sektor. Forum miało aktywny charakter. Uczestnicy wzięli udział w panelach dyskusyjnych i prezentacjach.

Gośćmi specjalnymi forum byli: Aleksandra Zemke – założycielka organizacji pozarządowej Smilemundo, która zajmuje się tworzeniem innowacyjnych narzędzi edukacyjnych promujących zrównoważony rozwój i Szymon Hołownia – dziennikarz, publicysta, pisarz, założyciel fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka, które pomagają dzieciom m.in. z Zambii, Rwandy, Konga i Senegalu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here