Jagiellonia umacnia się na pozycji lidera

0
51

Potrzebujemy Twojego wsparcia!
Daj nam Like, To jedno kliknięcie da nam motywację do dalszej pracy!

Jagiellonia Białystok pokonała w poniedziałek (5.03) Wisłę Krakow 2:0 w meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy. Tym samym podopieczni trenera Ireneusza Mamrota umocnili się na pozycji lidera.

Jagiellonia od początku spotkania ruszyła do ataku. Już w 3. minucie Roman Bezjak oddal strzał, który został zablokowany. Chwilę później Słoweniec próbował uderzenia przewrotką. Jednak piłka minęła światło bramki. W 9. minucie w Wiśle doszło do pierwszej zmiany. Kontuzjowanego Marcina Wasilewskiego zastąpił Petar Brlek. Krakowianie pierwszą dobrą okazję stworzyli w 15. minucie. Po podaniu za plecy obrońców Carlitos w spudłował. Chwile później niecelnie z dystansu uderzał Tomasz Cywka. W 29. minucie z dystansu strzelał Rafał Boguski. Jednak Mariusz Pawełek nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi uderzał Bezjak. Futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Wisły. W 38. minucie z dystansu próbował pokonać bramkarza Łukasz Burliga. Niestety, bez powodzenia. Białostoczanie objęli prowadzenie w 42. minucie. Guilherme rozegrał piłkę z Frankowskim, który płaskim strzałem pokonał Juliana Cuestę.

Od początku drugiej odsłony goście ruszyli do ataków. W 49. minucie Carlitos wpadł w pole karne, ale po jego podaniu jeden z zawodników Wisły nie trafił w piłkę. W 59. minucie Pawełek wypiąstkował piłkę. Poprawić próbował Jesus Imaz, ale ne trafił w światło bramki. Chwile później kapitalną akcję przeprowadził Arvydas Novikovas, ale po jego podaniu Bezjak przegrał pojedynek z z golkiperem Wisły. W 68. minucie w sytuacji sam na sam z Pawełkiem znalazł się Imaz. Golkiper Jagiellonii wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. W 74. minucie Piotr Wlazło próbował podwyższyć prowadzenie efektownym strzałem. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Cztery minuty później białostoczanie podwyższyli prowadzenie. Po centrze Novikovasa piłkę głową do bramki skierował Mitrović. W 89. minucie niecelnie strzelał Matej Palcic.

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 2:0 (1:0). Bramki: Przemysław Frankowski 41, Nemanja Mitrović 77

Jagiellonia: 81. Mariusz Pawełek – 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme – 21. Przemysław Frankowski (89, 19. Böðvar Böðvarsson), 6. Taras Romanczuk, 23. Piotr Wlazło, 26. Martin Pospíšil, 9. Arvydas Novikovas (81, 10. Dejan Lazarević) – 11. Roman Bezjak (77, 18. Cillian Sheridan).

Wisła: 1. Julián Cuesta – 29. Matej Palčič, 27. Marcin Wasilewski (9, 21. Petar Brlek), 44. Fran Vélez, 15. Zoran Arsenić – 9. Rafał Boguski(63, 88. Patryk Małecki), 16. Nikola Mitrović, 19. Tomasz Cywka, 7. Pol Llonch, 11. Jesús Imaz (81, 23. Paweł Brożek) – 10. Carlitos.

Żółte kartki: Romanczuk, Novikovas, Nemanja Mitrović (Jagiellonia), Carlitos, Imaz (Wisła).

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Widzów: 7414.