„Chłoporobotnik i boa grzechotnik”. Nowa wystawa w Galerii Arsenał

0
30
materiały organizatora

Wernisaż nowej wystawy w Arsenale odbędzie się w piątek (9 marca). Wstęp wolny.

„Chłoporobotnik i boa grzechotnik” to wystawa inspirowana książką Andrzeja Ledera pt. „Prześniona rewolucja”, analizującą społeczne skutki reformy rolnej z 1944 roku.

Na wystawie zebrano prace powstałe w XIX i XX wieku, pochodzące z kolekcji białostockich instytucji kultury: Galerii Arsenał, Muzeum Podlaskiego, Muzeum Wojska, Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej oraz Muzeum Południowego Podlasia w Bielsku Białej i kolekcji prywatnych, a także prace współczesnych artystów. Zgromadzone na wystawie realizacje ukazują obecne w polskiej sztuce falowe przechodzenie od realizmu mieszczańskiego czy realizmu socjalistycznego ku abstrakcji, przez socfuturyzmu do socdada, sztuki krytycznej, realizmu zawodowego czy realizmu kapitalistycznego jako sposób reagowania na spiętrzenia i wyparcia traumy.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00 przy ul. Mickiewicza 2. Wydarzeniem towarzyszącym jest oprowadzanie kuratorskie po wystawie, które odbędzie się w sobotę (10 marca) o godz. 11.00. Wstęp wolny.

Wystawa jest czynna do 19 kwietnia.

Kurator: Ewa Tatar

Informacja o biletach:

W każdy czwartek wstęp jest bezpłatny.

W pozostałe dni: bilet normalny – 8 zł, bilet ulgowy – 4 zł, bilet „kultura dostępna”* – 1 zł, bilety dla grup: od 6 osób – 24 zł

Bilet jednorazowy jest ważny w dniu i miejscu dokonania jego zakupu.

* Przysługuje osobom uczącym się, które nie ukończyły 26 lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here