„Chłoporobotnik i boa grzechotnik”. Nowa wystawa w Galerii Arsenał

0
30
materiały organizatora

Wernisaż nowej wystawy w Arsenale odbędzie się w piątek (9 marca). Wstęp wolny.

„Chłoporobotnik i boa grzechotnik” to wystawa inspirowana książką Andrzeja Ledera pt. „Prześniona rewolucja”, analizującą społeczne skutki reformy rolnej z 1944 roku.

Na wystawie zebrano prace powstałe w XIX i XX wieku, pochodzące z kolekcji białostockich instytucji kultury: Galerii Arsenał, Muzeum Podlaskiego, Muzeum Wojska, Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej oraz Muzeum Południowego Podlasia w Bielsku Białej i kolekcji prywatnych, a także prace współczesnych artystów. Zgromadzone na wystawie realizacje ukazują obecne w polskiej sztuce falowe przechodzenie od realizmu mieszczańskiego czy realizmu socjalistycznego ku abstrakcji, przez socfuturyzmu do socdada, sztuki krytycznej, realizmu zawodowego czy realizmu kapitalistycznego jako sposób reagowania na spiętrzenia i wyparcia traumy.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00 przy ul. Mickiewicza 2. Wydarzeniem towarzyszącym jest oprowadzanie kuratorskie po wystawie, które odbędzie się w sobotę (10 marca) o godz. 11.00. Wstęp wolny.

Wystawa jest czynna do 19 kwietnia.

Kurator: Ewa Tatar

Informacja o biletach:

W każdy czwartek wstęp jest bezpłatny.

W pozostałe dni: bilet normalny – 8 zł, bilet ulgowy – 4 zł, bilet „kultura dostępna”* – 1 zł, bilety dla grup: od 6 osób – 24 zł

Bilet jednorazowy jest ważny w dniu i miejscu dokonania jego zakupu.

* Przysługuje osobom uczącym się, które nie ukończyły 26 lat


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here