O startupach w BPN-T

Potrzebujemy Twojego wsparcia!
Daj nam Like, To jedno kliknięcie da nam motywację do dalszej pracy!

W Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym w dniach 5-9 marca odbywał się Europejski Tydzień Startupów. 7 marca w ramach tego wydarzenia uczestnikom zaprezentowały się najlepsze podlaskie startupy. Informowano też o możliwościach dofinansowania przedsiębiorców.

W ramach Startup Europe Week w BPN-T odbyły się prezentacje, podczas których najlepsze startupy podzieliły się swoim doświadczeniem, przedstawiły swoją drogę do sukcesu.

– Wystąpienia podlaskich startupów były najlepszą możliwą promocją przedsiębiorczości i naszego regionu – sprzyjającego biznesowi. Historie rozwoju tych przedsięwzięć są inspiracją i motywacją dla wszystkich uczestników dzisiejszego spotkania – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Historię sukcesu – od trudnych początków do pełnej stabilizacji – jako pierwszy przedstawił Karol Skoczek z VP Software. O współpracy z największymi rynkowymi graczami opowiedział Grzegorz Ciwoniuk z Elastic Cloud Solutions. Rolę wizji i determinacji w działaniu oraz znaczenie wsparcia finansowego z UE podkreślała Małgorzata Ignatowicz z White Hill. Natomiast Małgorzata Gulewicz z Moose przedstawiła zalety projektowania i wytwarzania oprogramowania zorientowanego na użytkownika.

Startup Europe Week to platforma ułatwiająca dialog pomiędzy władzami lokalnymi a przedsiębiorcami. Wydarzenia organizowane w Polsce i Europie promują prywatne inicjatywy gospodarcze, motywują społeczność do zakładania firm i rozwijania biznesu. Podczas spotkań można poznać ciekawe przykłady udanych przedsięwzięć i dowiedzieć się o możliwościach pozyskania wsparcia finansowego na założenie i rozwijanie działalności. Europejski Tydzień Startupów to inicjatywa wspierana przez Komitet Regionów i Startup Europe, której patronuje Komisja Europejska.