O startupach w BPN-T

0
13

Potrzebujemy Twojego wsparcia!
Daj nam Like, To jedno kliknięcie da nam motywację do dalszej pracy!


W Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym w dniach 5-9 marca odbywał się Europejski Tydzień Startupów. 7 marca w ramach tego wydarzenia uczestnikom zaprezentowały się najlepsze podlaskie startupy. Informowano też o możliwościach dofinansowania przedsiębiorców.  

W ramach Startup Europe Week w BPN-T odbyły się prezentacje, podczas których najlepsze startupy podzieliły się swoim doświadczeniem, przedstawiły swoją drogę do sukcesu.

– Wystąpienia podlaskich startupów były najlepszą możliwą promocją przedsiębiorczości i naszego regionu – sprzyjającego biznesowi. Historie rozwoju tych przedsięwzięć są inspiracją i motywacją dla wszystkich uczestników dzisiejszego spotkania – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Historię sukcesu – od trudnych początków do pełnej stabilizacji – jako pierwszy przedstawił Karol Skoczek z VP Software. O współpracy z największymi rynkowymi graczami opowiedział Grzegorz Ciwoniuk z Elastic Cloud Solutions. Rolę wizji i determinacji w działaniu oraz znaczenie wsparcia finansowego z UE podkreślała Małgorzata Ignatowicz z White Hill. Natomiast Małgorzata Gulewicz z Moose przedstawiła zalety projektowania i wytwarzania oprogramowania zorientowanego na użytkownika.

Startup Europe Week to platforma ułatwiająca dialog pomiędzy władzami lokalnymi a przedsiębiorcami. Wydarzenia organizowane w Polsce i Europie promują prywatne inicjatywy gospodarcze, motywują społeczność do zakładania firm i rozwijania biznesu. Podczas spotkań można poznać ciekawe przykłady udanych przedsięwzięć i dowiedzieć się o możliwościach pozyskania wsparcia finansowego na założenie i rozwijanie działalności. Europejski Tydzień Startupów to inicjatywa wspierana przez Komitet Regionów i Startup Europe, której patronuje Komisja Europejska.

 

Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here