Centrum rekreacyjno-sportowe na Starosielcach

0
25

Kolejne miejsce do sportowej aktywności i rekreacji powstanie w Białymstoku. Białostoczanie będą mogli korzystać z nowej siłowni i placu zabaw przy ul. Szkolnej. Będzie to realizacja zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2017.

Miasto Białystok ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowę centrum rekreacyjno-sportowego „Starosielce”. Takie centrum, składające się z placu zabaw i siłowni pod chmurką, powstanie przy ul. Szkolnej. Siłownia zewnętrzna zostanie wyposażona w kilka urządzeń, umożliwiających ćwiczenie na świeżym powietrzu. Będzie to np. wioślarz, biegacz czy orbitrek. Na placu zabaw dla dzieci stanie m.in. piaskownica, karuzela czy huśtawka wahadłowa. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli korzystać z dwóch stołów do gry w szachy. Pojawią się ławki i kosze na śmieci. Teren zostanie oświetlony.

– Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, na życzenie mieszkańców, na terenie naszego miasta powstanie kolejne miejsce do uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński.

Na projekt Centrum rekreacyjno-sportowe „Starosielce” z Budżetu Obywatelskiego 2017 oddano prawie 1,7 tys. głosów.

Oferty do przetargu można składać do 22 marca w Departamencie Inwestycji Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca października 2018 roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here