W Białymstoku pojawią się budki lęgowe, poidełka i domki dla zwierząt

W Białymstoku pojawią się budki lęgowe, poidełka i domki dla zwierząt żyjących na terenie miasta. O wyposażenie i jego bieżące utrzymanie zadba wykonawca wyłoniony w przetargu.

Zadaniem wykonawcy, którym została specjalistyczna Spółdzielnia Socjalna Povoly z Białegostoku, będzie montaż a następnie naprawy, oczyszczanie i zimowe przechowywanie wyposażenia potrzebnego zwierzętom żyjącym w miejskich parkach, na skwerach i zieleńcach. W mieście pojawią się m.in. budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy, domki dla wiewiórek, platformy dla ptaków, kosze lęgowe dla kaczek, poidełka.

– Dzięki wyposażeniu, które pojawi się na terenach zielonych naszego miasta, zwierzęta żyjące obok nas będą miały zapewnione komfortowe warunki do bytowania, maksymalnie zbliżone do naturalnych. To pozwoli im być w dobrej kondycji i przetrwać w trudnych okresach, np. zimą – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Zamówienie obejmuje okres od wiosny tego roku do końca lutego 2021 roku. Koszt realizacji zamówienia to ponad 101 tys. zł.