W Białymstoku pojawią się budki lęgowe, poidełka i domki dla zwierząt

0
24

W Białymstoku pojawią się budki lęgowe, poidełka i domki dla zwierząt żyjących na terenie miasta. O wyposażenie i jego bieżące utrzymanie zadba wykonawca wyłoniony w przetargu.

Zadaniem wykonawcy, którym została specjalistyczna Spółdzielnia Socjalna Povoly z Białegostoku, będzie montaż a następnie naprawy, oczyszczanie i zimowe przechowywanie wyposażenia potrzebnego zwierzętom żyjącym w miejskich parkach, na skwerach i zieleńcach. W mieście pojawią się m.in. budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy, domki dla wiewiórek, platformy dla ptaków, kosze lęgowe dla kaczek, poidełka.

– Dzięki wyposażeniu, które pojawi się na terenach zielonych naszego miasta, zwierzęta żyjące obok nas będą miały zapewnione komfortowe warunki do bytowania, maksymalnie zbliżone do naturalnych. To pozwoli im być w dobrej kondycji i przetrwać w trudnych okresach, np. zimą – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Zamówienie obejmuje okres od wiosny tego roku do końca lutego 2021 roku. Koszt realizacji zamówienia to ponad 101 tys. zł.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here