Prezentacja diagnozy kulturalnej

0
10

Jak oceniana jest białostocka kultura? Jak powinna wyglądać edukacja kulturalna? A jak współpraca między jednostkami kultury a organizacjami pozarządowymi i artystami? Odpowiedzi na takie i podobne pytania poszukiwali uczestnicy debaty w Famie i warsztatów w Galerii Arsenał.

W związku z opracowywaniem „Programu Polityki Kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus” 7 marca, w kawiarni Fama Białostockiego Ośrodka Kultury, odbyła się kolejna debata. Podczas spotkania dyskutowano o współdziałaniu na rzecz edukacji kulturalnej oraz współpracy instytucji, organizacji pozarządowych i artystów w tym zakresie na terenie białostockich osiedli.

Uczestnicy dzielili się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami i poszukiwali możliwych rozwiązań związanych z wyzwaniami pojawiającymi się przy realizacji działań kulturalnych na osiedlach. Spotkanie miało na celu sformułowanie uwag do rekomendacji, które będą treścią „Programu Polityki Kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus”.

Dzień później, w czwartek (8 marca), na kolejnych warsztatach poświęconych pracom nad programem spotkali się przedstawiciele białostockich instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz władz miejskich.

– Uczestnicy pracowali nad proponowanymi rekomendacjami, dotyczącymi instytucji kultury, oraz nad programem edukacji kulturalnej – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Zakończenie prac nad białostocką strategią planowane jest na maj 2018 r., a pierwsza wersja tego dokumentu zostanie zaprezentowana w drugiej połowie kwietnia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here