Przejście z sygnalizacją przy ul. Cieszyńskiej

Już w kwietniu 2018 roku na skrzyżowaniu ulic Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i Cieszyńskiej zostanie uruchomione przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Miasto wybrało wykonawcę tej inwestycji.

Wraz z zainstalowaniem sygnalizacji świetlnej na ulicę R. Kaczorowskiego wróci przejście dla pieszych w okolicy ul. Cieszyńskiej. Takie rozwiązanie pozwoli białostoczanom bezpiecznie poruszać się w tym rejonie miasta. Przejście zostanie wybudowane w kwietniu 2018 r. przez wykonawcę wyłonionego w przetargu – Białostockie Przedsiębiorstwo Instalacji Elektrycznych.

– Odpowiadając na potrzeby mieszkańców podjęliśmy decyzję o tym, że w pobliżu ul. Bema zainstalujemy sygnalizację świetlną – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Pozwoli to na ponowne zlokalizowanie w tym miejscu przejścia bezpiecznego dla pieszych.

Zakończenie prac planowane jest na kwiecień. Koszt inwestycji to prawie 170 tys. zł.