Off-road bez samochodu, czyli miesiąc w Mongolii

0
31
materiały organizatora

To kolejne spotkanie w ramach cyklu „Ciekawi świata”. Przemek Pakulniewicz zabierze w podróż po Mongolii.

Opowie o miesięcznej autostopowej przeprawie przez mongolski step. Przez krainę, w której, jak się okazuje, w dość zabawny sposób nie ma dróg, chociaż jest ich bardzo wiele. Miejsca, gdzie ludzie mówią w wielu językach, ale wszyscy śmieją się oczami. Kraina magii, zarówno motoryzacyjnej, jak i wokalnej.

Wyobrażacie sobie miejsce, gdzie nadjeżdżający samochód widać z 30 kilometrów? Ludzi mieszkających cały rok w „namiotach”, kiedy zimą dochodzi do -50oC? Sytuację, kiedy w nocy budzi Was stado pędzących koni? Przemek sobie tego nie wyobrażał! A teraz chciałby wam o tym wszystkim opowiedzieć…

Przemek Pakulniewicz
Wołają na niego Przemek. Od 27 lat permanentnie się uśmiecha. Czasem zakrawa to wręcz na defekt genetyczny. Wierszyki i kabarety za młodu. Wiecznie pędzi. Ponad 20 prac za nim, bo nuda. Dwa lata firmy, masażysta, no ale nuda. Wyjazd za granicę. Szkocja pięknie, fajnie, ale nuda.

Biega, wspina się i marzy o wysokich górach. Podróżuje, bo wtedy się nie nudzi, nawet jak jest nuda. Jego aktualna wizja na życie? Podróże i międzynarodowa praca z młodzieżą. Marzy mu się organizować wymiany młodzieżowe z ramienia Erasmus + itp. Jedynie, jak mówi, „strach, bo nuda czyha …”.

Spotkanie odbędzie się we wtorek (13 marca) o godz. 18:00 w klubie Fama. Bilety: 10 zł, dostępne w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) lub na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here