Wysoka porażka w Poznaniu

0
19

Jagiellonia Białystok przegrała 1:5 (1:1) wyjazdowe spotkanie z Lechem Poznań w ramach 27. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Białostoczanie objęli prowadzenie w 18. minucie. Przemysław Frankowski urwał się obrońcom Lecha i wyłożył w polu karnym futbolówkę Arvydasowi Novikovasowi, który nir miał problemów z trafieniem do pustej bramki.  Przed przerwą poznaniakom udało się wyrównać. Mario Šitum dośrodkował z prawej strony boiska, a strzałem głową Mariána Kelemena pokonał Christian Gytkjær.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 54. minucie. Wołodymyr Kostewycz dośroskował z rzutu rożnego, Emir Dilaver uderzeniem głową pokonał Mariana Kelemena. W 78. minucie ręką we własnym polu karnym zagrał Guti i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystal Darko Jevtic. W końcówce meczu Lech zdobył jeszcze dwie bramki. Autorami goli byli Kamil Jóźwiak i Łukasz Trałka.

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 5:1 (1:1). Bramki: Christian Gytkjær 39, Emir Dilaver 54, Darko Jevtić 78 (k), Kamil Jóźwiak 85, Łukasz Trałka 89 – Arvydas Novikovas 18

Lech: 1. Jasmin Burić – 2. Robert Gumny, 66. Emir Dilaver (68, 26. Rafał Janicki), 13. Nikola Vujadinović, 22. Wołodymyr Kostewycz – 16. Mario Šitum (83, 29. Kamil Jóźwiak), 7. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka, 86. Radosław Majewski, 18. Mihai Răduț (74, 10. Darko Jevtić) – 32. Christian Gytkjær.

Jagiellonia: 81. Mariusz Pawełek (29, 25. Marián Kelemen) – 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 16. Guti, 12. Guilherme – 21. Przemysław Frankowski, 23. Piotr Wlazło, 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil (75, 28. Karol Świderski), 9. Arvydas Novikovas – 11. Roman Bezjak(65, 18. Cillian Sheridan).

Żółte kartki: Trałka (Lech), Runje, Świderski, Burliga (Jagiellonia).

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 28 587.