Films for Food: Boginie jedzenia. Pokaz filmu i niespodzianki

0
48
materiały organizatora

Poznajcie wpływowe i twórcze kobiety, działające w kulinarnym świecie: szefowe kuchni, sommelierki, barmanki!

Kolejne wydarzenie w ramach cyklu FILMS for FOOD w całości będzie należeć do kobiet.W programie: pokaz filmu „Boginie jedzenia”, spotkanie z najciekawszymi kobietami lokalnej sceny gastronomicznej oraz mnóstwo niespodzianek.

W filmie „Boginie jedzenia” widzowie poznają wpływowe i twórcze kobiety, które działają w kulinarnym świecie: szefowe kuchni, cukierni, sommelierki, barmanki… – od fine-diningu i restauracji z trzema gwiazdkami Michelin do streetfoodu. Pokazują one, że poprzez gastronomię można zmieniać świat na lepsze i że kobiety mają tu do odegrania bardzo istotną rolę.

Bohaterki filmu pochodzą z różnych miejsc, ale łączą je podobne motywacje i podobne problemy. Traktują gastronomię jako platformę komunikacji z innymi, możliwość edukacji, poznawania swoich kultur i tradycji, a także wspierania lokalnego biznesu.

Dlaczego kobietom często trudniej przebić się w świecie gastronomii niż mężczyznom? Czy tym środowiskiem rządzą sprawiedliwe reguły? Film przedstawia kilka różnych przykładów i charyzmatycznych postaci – utalentowanych, kreatywnych kobiet.

Pokaz odbędzie się 15 marca o godz. 18.00 w kinie Forum. Bilet: 20 zł – do kupienia w kasie kina i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here