Kongres Smart City Forum

SMART CITY FORUM

Smart City Forum jest największym w Polsce kongresem poświęconym funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. To platforma wymiany doświadczeń tworzona m.in. przez przedstawicieli administracji publicznej, prezesów i dyrektorów wiodących firm, ekspertów z zagranicy, którzy prezentują innowacyjne rozwiązania sprawdzające się np. w Barcelonie, Singapurze czy też Toronto. O wartość merytoryczną spotkania dba Rada Programowa pod przewodnictwem Mariusza Gaca, Wiceprezesa Zarządu Orange Polska SA, oraz Macieja Bluja, Wiceprezydenta Wrocławia. Uczestnicy kongresu prowadzą ożywioną dyskusję na temat projektów, które zmieniają oblicze współczesnych miast na całym świecie.
Innymi słowy, Smart City Forum to niezwykle owocna debata o wyzwaniach stojących przed niemal wszystkimi dziedzinami: od transportu i IT przez ekologię, energetykę, budownictwo aż po medycynę oraz komunikację międzyludzką. W trakcie spotkania specjaliści dyskutują o najefektywniejszych modelach realizacji określonych inwestycji. Odpowiadają także na pytania dotyczące źródeł pozyskiwania środków finansowych na wcielenie w życie interesujących pomysłów.

Zakres tematyczny Smart City Forum

• DEBATA PREZYDENCKA — Podsumowanie i plany na przyszłość
  • Strategie miast inteligentnych
  • Innowacyjne rozwiązania usprawniające komunikację urzędu z mieszkańcami