Białystok w Podlaskiej Marce Roku

0
14

Miejska jednostka kultury (Białostocki Teatr Lalek) oraz inicjatywa Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku wśród nominowanych do Podlaskiej Marki Roku 2017. Finalistów poznamy pod koniec kwietnia, teraz trwa głosowanie internautów na swoich faworytów.

Nagroda Podlaska Marka Roku to jeden z najstarszych plebiscytów odbywających się w naszym regionie. Co roku cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko regionalnych producentów, ale także odbiorców – konsumentów. Ze 180 kandydatów kapituła wybrała 21 nominowanych, a ostatecznie wskaże – 8 laureatów. Wśród nominowanych do tej nagrody w kategorii Kultura jest Białostocki Teatr Lalek, w kategorii Społeczeństwo – PSAcery czyli miejskie spacery ze schroniskowymi psami (Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku).

Białostocki Teatr Lalek (BTL) to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc na mapie kulturalnej północno-wschodniej Polski oraz jedna z najlepszych scen lalkowych w kraju. Jest pierwszym polskim teatrem lalek, w tym roku będzie obchodził 65-lecie swojego istnienia. Z kolei „PSAcery, czyli miejskie spacery ze schroniskowymi psami, to cykliczna impreza zapoczątkowana w 2016 roku. Ideą takich spacerów jest m.in. promocja schroniskowych psów, zainteresowanie i uwrażliwienie mieszkańców, a także zaangażowanie ich w pomoc zwierzakom i ofiarowanie swojego czasu. Wspólne spacery odbywają się raz na dwa, trzy miesiące. Każda akcja związana jest z konkretnym motywem, np. świętami czy porami roku.

Na nominowanych kandydatów można zagłosować przez internet. Internauci wyłonią laureata Podlaskiej Marki Konsumentów. Głosować można do 2 kwietnia: www.podlaskamarka.pl. Zwycięzców (internautów oraz jury) poznamy 24 kwietnia.

Podlaska Marka Roku to doroczny przegląd nowych rozwiązań, trendów i smaków. To ranking układany przez mieszkańców województwa podlaskiego. W ciągu ostatniej dekady w konkursie rywalizowało łącznie już kilkaset produktów. W 2017 r. Podlaską Marką Roku została m.in. Galeria Arsenał – miejska placówka kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here