Bobby from Peru & InCorso – koncert

0
32
www.facebook.com/6ScianPub

Bobby from Peru – Rock Alternatywny/ Psychodela
https://web.facebook.com/Bobby-from-Peru-223592651462484/

Wiosną 2016, jakże smutnego dla muzyki roku, w jednym z białostockich pubów, skrzyżowały się ponownie drogi dawnych znajomych z liceum: Kamila Sołowianowicza oraz Tomasza Bonda. Pierwszy początkujący wokalista i mniej początkujący autor tekstów, po kolejnym nieudanym muzycznym projekcie zaproponował drugiemu, doświadczonemu wiosłowemu takich zespołów jak Skorupy i Poltava, aby powołać do życia grupę ze smutnymi utworami. Projekt przyjął nazwę Bobby From Peru, inspirując się postacią Bobbiego Peru z filmu Dzikość Serca, Davida Lyncha. W tym składzie grupa spędziła parę miesięcy grając w kanciapie. Jesienią do grupy doszedł żywiołowy, pomysłowy i dość wygadany jak na perkusistę, Robert i we trójkę zaczęto opracowywać autorski materiał, szukając w tym czasie bezskutecznie basisty. Na początku 2017 roku szeregi grupy zasilił Irek i w takim kompletnym składzie, pisanie nowych numerów nabrało konkretnego i właściwego tempa. W maju w białostockim WOAK’u zespół w tym składzie zadebiutował na scenie, w ramach Rockowań 2017. Pod koniec 2017 roku do składu dołączył Bartek, uzupełniając utwory o brzmienie klawiszy. Zespołowi nie brakuje pomysłów, z racji na różne inspiracje, tworzy mieszankę składającą się z muzyki melancholijnej, przyprawionej niekiedy psychodelicznym czy nawet gotyckim sosem, z brzmieniami bardziej hałaśliwymi i rockowymi, nie zapominając o melodiach.
Nie wiemy dokąd to nas wszystko prowadzi, ale jest to bardzo przyjemna droga…

Członkowie zespołu
Kamil Sołowianowicz – Wokal / teksty
Tomasz Bonda – Gitary
Ireneusz Drobotko – Bas
Robert Awiedikian – Perkusja
Bartłomiej Kosiński – Klawisze

InCorso – Hard rock, blues rock, heavy metal
https://web.facebook.com/incorso.waw/

InCorso to zespół powołany do życia w 2012 roku w Warszawie z inicjatywy Karola Langera, gitarzysty i lidera kapeli. Obecny skład sformowaliśmy na początku roku 2016 według następującego klucza: jesteśmy ludźmi, między którymi jest chemia (czyli alkohol) i których łączy wielka pasja do muzyki rockowej. Nasz pełen skład to: Karol Langer – główna gitara, Bartłomiej Pietrań – bas, Dawid Januszkiewicz – perkusja, Pascal Głowicki – wokal i gitara wspierająca.

Gatunkiem muzycznym, z którym utożsamiamy się najbardziej jest hard rock, choć w swych inspiracjach wędrujemy poprzez wiele innych gatunków pokrewnych, w tym blues rock i metal. Wśród zespołów, które odcisnęły na nas swoje piętno znajdują się zarówno przedstawiciele klasyki gatunku, np. Led Zeppelin i Black Sabbath, jak i zespoły współczesne, takie jak Airbourne i Rammstein. Teksty utworów piszemy w języku angielskim, bo to z tym językiem najbardziej kojarzy nam się rock. Nielicznych wykształciuchów może zainteresować ciekawostka, iż wiele z tych tekstów ma wyraźne inspiracje literackie – nawiązują do dzieł m.in. Fiodora Dostojewskiego czy Hermanna Hessego.

W tej chwili dysponujemy kilkunastoma własnymi kompozycjami, których część nagraliśmy w 2017 r. Koncertujemy najczęściej w Warszawie, choć nie tylko – obserwujcie nasz profil facebookowy, a niczego nie przegapicie.

15.03.2018, pub 6-ścian, ul. Warszawska 30
wstęp, to symboliczna 5 do kufla

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here