Podatek od nieruchomości

0
23

Do 15 marca osoby fizyczne powinny zapłacić pierwszą ratę podatku od nieruchomości. Jeśli jego kwota jest mniejsza niż 100 zł podatek należy opłacić w całości – jednorazowo. Tegoroczne stawki podatku są takie same jak ubiegłoroczne.

Podatek od nieruchomości płaci się w proporcjonalnych ratach do czasu trwania obowiązku podatkowego (do 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada). Dotyczy to osób fizycznych. Jeśli kwota podatku nie przekracza 100 zł, jest on płatny jednorazowo – do 15 marca.

Podatek od nieruchomości jest płatny zgodnie z decyzją organu podatkowego w sprawie jego wysokości. Wpłaty należy kierować na numer konta wskazany w otrzymanej decyzji podatkowej.

Warto pamiętać, że stawki podatku od nieruchomości na 2018 rok w Białymstoku nie zmieniły się i pozostają takie same jak w roku ubiegłym.

Przypominamy, że do opłat z tytułu tego podatku zobowiązane są m.in. osoby fizyczne będące właścicielami nieruchomości, obiektów budowlanych lub użytkownikami wieczystymi gruntów. Szczegóły określa ustawa z 1991 roku o podatkach i opłatach lokalnych.

Informacje dotyczące wpłat związanych z podatkiem od nieruchomości mieszkańcy mogą uzyskać w Departamencie Finansów (pokoje 204, 205 i 205A) oraz pod nr tel. 85 869 6964.

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here