Jarmarki w Białymstoku

0
90

W naszym mieście rozpoczyna się sezon jarmarków na Rynku Kościuszki. Pierwszy Jarmark Wielkanocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę (18 marca). Kolejny, kilkudniowy, rozpocznie się 23 marca.

W tym roku w centrum Białegostoku odbędzie się kilka jarmarków. Ogłoszony przez Miasto przetarg wygrała firma PPHU Andrew. Zajmie się organizacją jarmarków w latach 2018-2019. W 2018 roku zorganizuje następujące wydarzenia na Rynku Kościuszki:

  • Jarmark Wielkanocny – 23-30 marca
  • Jarmark Majowy – 1-6 maja
  • Jarmark Letni (Różnorodności) – 11-15 sierpnia
  • Jarmark Jesienny – 28-30 września
  • Jarmark Bożonarodzeniowy – 14-23 grudnia

Firma, która wygrała przetarg na dzierżawę terenu, będzie organizować sprzedawców i zapewniać im stoiska w estetycznych pawilonach. Na jarmarkach mają być sprzedawane produkty regionalne, rękodzielnicze, spożywcze z naszego regionu i innych regionów Polski oraz zagranicy. Planowane są też dodatkowe atrakcje, m.in. degustacje, warsztaty i pokazy rzemiosła regionalnego, występy, konkursy.

Na Jarmarku Wielkanocnym, między 23 a 30 marca (w godz. 10.00-17.00), mieszkańcy będą mogli kupić produkty regionalne, artykuły świąteczne, spożywcze oraz rękodzieło.

– Jarmark Wielkanocny przed ratuszem nawiązuje do polskich tradycji przygotowań i świętowania Wielkanocy – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz. – Zapraszam białostoczan do wzięcia udziału w tym artystycznym i kulinarnym wydarzeniu.

Dodatkowo na Rynku Kościuszki już w najbliższą niedzielę (18 marca, w godz. 9.00-15.00) odbędzie się Białostocki Jarmark Wielkanocy, organizowany przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku.

Białostoczanie mogą się także wybrać na kiermasz „Rynek Staroci”. Odbywa się on na Rynku Kościuszki w trzecią niedzielę miesiąca. Jego organizacją zajmuje się Stowarzyszenie Kolekcjonerów w Białymstoku.

Kamila Bogacewicz

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here