Jeden staż – wiele firm

0
27

Podczas tegorocznych Targów Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej Klaster Obróbki Metali zaprezentuje projekt płatnych staży rotacyjnych – unikalną inicjatywę firm branży metalowo-maszynowej. Studenci będą mogli odbyć wakacyjną praktykę w kilku firmach w regionie.

– Projekt staży rotacyjnych jest odpowiedzią pracodawców Klastra Obróbki Metali na duże zmiany na rynku pracy – mówi Urszula Wdziękońska, Specjalista ds. Kapitału Ludzkiego w Klastrze Obróbki Metali. – Ze względu na zmiany demograficzne i rozwój gospodarki, popyt na pracowników przekracza podaż rynkową. Problem deficytu wykwalifikowanej kadry dotyczy nawet dużych pracodawców, którzy do niedawna nie borykali się z tego typu wyzwaniami.

Staże będą trwały dwa lub trzy miesiące – w zależności od opcji wybranej przez kandydata. Każdy ze studentów spędzi po jednym miesiącu w każdej z firm, mając niecodzienną możliwość poznania branży i rynku pracy w regionie, a także własnych umiejętności i preferowanego stylu pracy w różnych kulturach organizacyjnych. Uczestnicy stażu zyskują także możliwość zdobycia szerszej perspektywy oraz poznania różnorodnych zadań i procesów technologicznych. Program jest skierowany do studentów ostatnich semestrów kierunków technicznych: zarządzania i inżynierii produkcji, kierunków o profilu mechanicznym i elektrotechnicznym, a także ciepłownictwa i techniki grzewczej – zarówno studiów inżynierskich, jak i magisterskich.

W programie biorą udział duże i znane firmy z regionu: SaMASZ, Metal-Fach i Ferrox, które dzięki udziałowi w projekcie zyskują szansę poznania osób o wysokim potencjale i wspierania ich w rozwoju zawodowym na początku kariery zawodowej, z możliwością oferowania wybranym stażystom stałej współpracy po zakończeniu stażu.

– Chcemy wesprzeć młodych ludzi w rozwoju kariery zawodowej i korzystamy z różnych dróg dotarcia do utalentowanych studentów – mówi Jacek Stolarski, wiceprezes firmy SaMASZ, która uczestniczy we wspólnym projekcie. – Nie stać nas na to, aby nie zatrudniać talentów, nasz rozwój i długofalowe plany biznesowe wymagają od nas takiego podejścia. Potrzebujemy kandydatów do pracy i podejmując współpracę ze stażystami liczymy, że staną się naszymi pracownikami. Jeśli więc stażysta sprawdzi się w naszej firmie, będzie miał możliwość stałego zatrudnienia.

Staże odbędą się w okresie wakacyjnym, po miesiącu w każdej z firm: staż 3-miesięczny (1 miejsce – SaMASZ, Metal-Fach, Ferrox), staż 2-miesięczny (3 miejsca – Metal-Fach, Ferrox). Ze względu na lokalizację tych przedsiębiorstw, ważnym warunkiem udziału studenta jest mobilność, czyli gotowość do odbycia stażu w Białymstoku, Sokółce i Zabłudowie. Studenci podpiszą umowę o praktykę płatną i otrzymają wynagrodzenie w wysokości 1800 zł brutto miesięcznie. Rekrutacja studentów potrwa do 15 maja. Po tym terminie odbędą się rozmowy kwalifikacyjne oraz podpisanie umów ze studentami.

Zgłoszenia na staż rotacyjny i cv należy wysłać na adres: praca@metalklaster.pl

Więcej informacji można uzyskać na stoisku firm Klastra Obróbki Metali – nr 21 – podczas odbywających się Targów Praktyk i Staży na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej przy ul. Wiejskiej 45 D (wtorek, 20 marca, godz. 10 – 15).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here