Wiosenne porządki

0
17

W Białymstoku rozpoczęło się pozimowe sprzątanie miasta. Na ulice, skwery i parki wyszli pracownicy firm oczyszczających miasto.

Pogoda sprzyja, dlatego prace związane z porządkowaniem miasta po zimie rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu. Sprzątane są nie tylko ulice i chodniki, ale też okolice przystanków autobusowych, gdzie zazwyczaj gromadzi się najwięcej śmieci. Dziś pracownicy zaczęli porządkowanie ścieżek rowerowych, bo rowerzystów z każdym, w miarę ciepłym dniem, przybywa.

W wielu miejscach trwa zamiatanie skrzyżowań, przejść dla pieszych. Firmy oczyszczające sprzątają też zieleńce, także te położone wzdłuż ulic osiedlowych. Ponieważ w ostatnich dniach słupki rtęci na termometrach skoczyły w górę, wykonywane są cięcia sanitarne i odmładzające krzewów rosnących na skwerach i w parkach, trwa tam również wiosenne wygrabianie liści. W Parku Planty zakładane są elastyczne wiązania na żywotnikach stożkowych, które mają je wzmocnić i zapobiec złamaniom.

Chcemy, żeby Białystok był coraz piękniejszy i żeby cieszył swym widokiem mieszkańców – zapewnia zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Oczywiście wszystko zależy od pogody, ale naszym celem jest, aby miasto zostało odpowiednio przygotowane do nadchodzących świąt.

Jeszcze w tym miesiącu planowane jest sadzenie wczesnych kwiatów. Jeśli skończą się nocne mrozy i słońce przygrzeje, można będzie wypatrywać pierwszych krokusów. Pojawią się m.in. w Parku im. Jadwigi Dziekońskiej, na skwerze przy ul. Św. Mikołaja, na Bulwarach im. Z. Kościałkowskiego w okolicach rzeźby Kawelina i na trawniku w Alei Bluesa.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here