Białystok szuka następcy Lewandowskiego

0
36

Młodzieżowy Puchar Bayernu Monachium to turniej dla chłopców urodzonych między 1 stycznia 2002 a 31 grudnia 2003 r. W tym roku odbędzie się pierwsza polska edycja tego wydarzenia. Zostanie wówczas wyłonionych 10 najlepszych graczy, którzy wezmą udział w finałach światowych na Allianz Arena. Krajowy finał tej imprezy odbędzie się 22 kwietnia w Białymstoku.

Dziś (20 marca) w Białymstoku ogłoszono pierwszą polską edycję FC BAYERN YOUTH CUP 2018. Nabory do turnieju w Polsce właśnie wystartowały. Młodzi zawodnicy urodzeni w latach 2002 i 2003 będą mieli okazję popisać się talentem i wziąć udział w krajowym finale w Białymstoku, 22 kwietnia. Zgłaszać się mogą zarówno młodzieżowe kluby sportowe, szkolne drużyny, jak i zawodnicy indywidualni. Nagroda budzi ogromne zainteresowanie – to pięciodniowy obóz szkoleniowy w Monachium. Polskę będzie reprezentować na nim 10-osobowa drużyna. Któż nie chciałby zagrać na Allianz Arenie i poczuć się jak Robert Lewandowski? Turniej eliminacyjny drużyn amatorskich z Białegostoku zaplanowany jest na 17 kwietnia, a zasady zgłoszeń opisane są na stronie www.bialystok.pl/turniej.

Turniejowi towarzyszyć będzie wielki piknik rodzinny, podczas którego dzieci i ich rodzice spotkają się z Klausem Augenthalerem, przybiją piątkę z Bernim – maskotką Bayern Monachium, pokonają tor przeszkód, sprawdzą wydolność swojego organizmu. Organizatorzy zaplanowali również okolicznościową wystawę pamiątek związanych z niemieckim klubem. Atrakcje na Stadionie Miejskim w Białymstoku będą dostępne 22 kwietnia, w godz. 10.00-18.00.

Pierwszą edycję FC BAYERN YOUTH CUP zorganizowano w 2012 roku. Do tej pory w wydarzeniu brało udział 7 krajów. W tym roku dołączyła do nich Polska. W tym turnieju może wziąć udział młodzież w wieku 14-16 lat, która przechodzi eliminacje drużynowe lub indywidualne. Udział w turnieju jest bezpłatny, co daje szanse chłopcom z różnych środowisk społecznych. Nad wyłonieniem talentów czuwa reprezentant FC Bayern, od którego zależy końcowy skład zwycięskiej grupy.

– Cieszę się, że Białystok jest gospodarzem tak prestiżowego sportowego wydarzenia. To szansa na promocję naszego miasta, Stadionu Miejskiego i młodych ludzi mogących zrobić międzynarodową karierę – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Wspólnie będziemy budować sportowy wizerunek Białegostoku.

Nowoczesny Stadion Miejski, doskonała infrastruktura sportowa, młodzież pełna pasji do piłki nożnej i liczne szkółki piłkarskie – to wszystko zadecydowało, że Białystok staje się centrum działań Bayernu Monachium w Polsce.

Cel wydarzenia jest prosty – Polacy chcą wysłać silną drużynę do finału FC BAYERN YOUTH CUP 2018. Również młodzi białostoczanie mają okazję pokazać swój talent i zawalczyć o wyjazd do Monachium, gdzie będą mogli szkolić się i przejść profesjonalne szkolenie pod okiem najlepszych światowych trenerów.

We wtorek (20 marca) podczas konferencji prasowej na Stadionie Miejskim w Białymstoku ogłoszono pierwszą polską edycję FC BAYERN YOUTH CUP 2018. W wydarzeniu wzięli udział: prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, legenda Bayern Monachium Giovane Elber oraz wychowanek Jagiellonii Białystok Tomasz Frankowski. Spotkanie poprowadził Mateusz Święcicki – dziennikarz sportowy z Eleven Sports.

Zapisy są dostępne na stronach: www.bialystok.pl/turniej oraz www.live-art.pl/#turniej.

(oprac. Kamila Bogacewicz na podstawie komunikatu Live-art.pl)

 

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here