Srebrna medalistka u prezydenta

Natalia Maliszewska z Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia Białystok zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Świata w short tracku, które odbyły się w kanadyjskim Montrealu. Wybitnego wyniku w międzynarodowej rywalizacji pogratulował zawodniczce prezydent Tadeusz Truskolaski.

Dziś (20 marca) w Pałacyku Gościnnym przy ul. J. Kilińskiego odbyło się spotkanie prezydenta Białegostoku z białostocką zawodniczką, która znalazła się ścisłej czołówce Mistrzostw Świata 2018 w short tracku. Towarzyszyła jej trenerka Urszula Kamińska. Prezydent poinformował, że wystąpi z wnioskiem do radnych o przyznanie nagród finansowych za wybitne osiągnięcia sportowe dla Natalii Maliszewskiej (20 tys. zł) i jej klubowej trenerki (8 tys. zł).

– Gratuluję historycznych sukcesów sportowych i życzę kolejnych wybitnych osiągnięć. Ciężka praca, sumienność i cierpliwość przynoszą efekty. To budzi podziw i szacunek – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Mieszkańcy naszego miasta są dumni z faktu, że białostoczanka jest tak wybitnym sportowcem.

17 marca w rywalizacji na dystansie 500 m w montrealskich mistrzostwach Natalia Maliszewska sięgnęła po srebrny medal. Ustąpiła miejsca tylko reprezentantce Korei Południowej: Choi Ming Yeong. Wcześniej, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, uzyskała wysokie, 11 miejsce. Zawodniczka od 5 lat otrzymuje stypendium sportowe i stypendium olimpijskie Prezydenta Miasta Białegostoku.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl