Srebrna medalistka u prezydenta

0
13

Natalia Maliszewska z Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia Białystok zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Świata w short tracku, które odbyły się w kanadyjskim Montrealu. Wybitnego wyniku w międzynarodowej rywalizacji pogratulował zawodniczce prezydent Tadeusz Truskolaski.

Dziś (20 marca) w Pałacyku Gościnnym przy ul. J. Kilińskiego odbyło się spotkanie prezydenta Białegostoku z białostocką zawodniczką, która znalazła się ścisłej czołówce Mistrzostw Świata 2018 w short tracku. Towarzyszyła jej trenerka Urszula Kamińska. Prezydent poinformował, że wystąpi z wnioskiem do radnych o przyznanie nagród finansowych za wybitne osiągnięcia sportowe dla Natalii Maliszewskiej (20 tys. zł) i jej klubowej trenerki (8 tys. zł).

– Gratuluję historycznych sukcesów sportowych i życzę kolejnych wybitnych osiągnięć. Ciężka praca, sumienność i cierpliwość przynoszą efekty. To budzi podziw i szacunek – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Mieszkańcy naszego miasta są dumni z faktu, że białostoczanka jest tak wybitnym sportowcem.

17 marca w rywalizacji na dystansie 500 m w montrealskich mistrzostwach Natalia Maliszewska sięgnęła po srebrny medal. Ustąpiła miejsca tylko reprezentantce Korei Południowej: Choi Ming Yeong. Wcześniej, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, uzyskała wysokie, 11 miejsce. Zawodniczka od 5 lat otrzymuje stypendium sportowe i stypendium olimpijskie Prezydenta Miasta Białegostoku.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here