Akcja Czysty Białystok

0
18

W kalendarzu już wiosna, czas na wiosenne porządki. Firmy sprzątające miasto już pracują nad porządkowaniem ulic, skwerów i parków. Pora też na właścicieli posesji, zwłaszcza że strażnicy miejscy rozpoczęli wiosenne kontrole czystości na terenie miasta.

Funkcjonariusze białostockiej Straży Miejskiej kontrolują nieruchomości położone na terenie miasta. Sprawdzają, czy właściciele sprzątają powstałe na terenie ich posesji odpady komunalne, czy pozbywają się tych odpadów zgodnie z przepisami. Zwracają też uwagę na chodniki położone wzdłuż posesji.

Przypominamy, że na właścicielach działek i posesji spoczywa obowiązek sprzątania i dbania o czystość – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Każdy z nas chce przecież żyć w czystym otoczeniu.

Strażnikom nie umkną też osoby, które śmieci zamiast do kosza wyrzucają wprost na chodnik czy zieleniec. W sytuacjach rażących zaniedbań funkcjonariusze mogą wystawić właścicielowi posesji mandat – najniższa kara wynosi 50 zł, najwyższa 500 zł.

Celem akcji „Czysty Białystok” jest również ujawnianie i eliminowanie tzw. pozimowych wysypisk na terenie miasta. Dlatego strażnicy apelują do mieszkańców, by zgłaszali wszelkie tego typu nieprawidłowości – tel. 986. Akcja „Czysty Białystok” trwać będzie do 14 kwietnia.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here