Fisz Emade Tworzywo w Zmianie Klimatu

0
13
materiały organizatora

Dwupłytowy album pod tytułem „Numer 1” będzie promował skład Fisz Emade Tworzywo. Koncert odbędzie się w piątek (13 kwietnia).

„Zwykły” – nowy utwór formacji Fisz Emade Tworzywo zapowiada wydawnictwo podsumowujące działalność zespołu w latach 2000-2011, czyli okresu współpracy z hiphopową wytwórnią Asfalt Records. To czas, kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane, jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru, ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90., kiedy to hiphop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym.

„Chociaż trudno określić gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiałaby tak, a być może w ogóle nie byłoby nas na scenie muzycznej, gdyby nie hiphop lat 90. i muzyka takich grup jak Tribe Called Quest i Beastie Boys. Od pierwszego singla, który doczekał się teledysku „Polepiony” przez utwory, które zawojowały listę przebojów kultowej Radiostacji („Czerwona sukienka”, „Sznurowadła”, „30 cm”) po płytę nagraną w hołdzie swoim inspiracjom – „Zwierzę bez nogi” – mówią muzycy.

Płyta dokumentuje prawie 15 lat „stylu bla bla bla” – pierwszego etapu twórczości braci. Dwupłytowy album zatytułowany „Numer 1” ukazała się w marcu. Zawiera 26 utworów wyselekcjonowanych przez Fisza. Znajdą się tu także dwa nowe utwory, w tym „Zwykły”, do którego teledysk wyreżyserował Filip Bartczak.

Otwarcie drzwi klubu o godz. 18:00, początek koncertu o godz. 19:00.

Bilety:
60zł – przedsprzedaż w klubie
60zł – przedsprzedaż online (pula wyczerpana)
70zł – dniu koncertu

Wstęp na koncert wyłącznie dla osób pełnoletnich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here