Święcenie pokarmów na Rynku Kościuszki

0
33

Prezydent Miasta Białegostoku wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie DROGA zapraszają białostoczan na święcenie pokarmów wielkanocnych przed Ratuszem. Odbędzie się ono w sobotę (31 marca).

To już tradycja. W Wielką Sobotę o godz. 12.00 odbędzie się przed Ratuszem spotkanie mieszkańców Białegostoku przy wspólnym, wielkanocnym stole. Każdy może przynieść ze sobą koszyczek ze święconką. Pokarmy poświęci metropolita białostocki – abp Tadeusz Wojda.

Organizatorami tego spotkania, tak jak w latach ubiegłych, są: prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz o. Edward Konkol, szef Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA. Oni też złożą świąteczne życzenia wszystkim białostoczanom. Ponadto organizacje i stowarzyszenia, które organizują wielkanocne śniadania dla najuboższych i samotnych (m.in. Caritas, Eleos), otrzymają na świąteczne stoły kosze z żywnością ufundowane przez prezydenta Białegostoku.

– W święta nikt nie powinien pozostać samotny i w niedostatku – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Ludzi dobrej woli w naszym mieście nie brakuje, przy ich pomocy postaramy się zadbać o najbardziej potrzebujących.

Organizatorzy święcenia pokarmów serdecznie zapraszają wszystkich na spotkanie na Rynku Kościuszki i wspólne przeżywanie Świąt Wielkanocnych.

Kamila Bogacewicz

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here