Święcenie pokarmów na Rynku Kościuszki

0
32

Prezydent Miasta Białegostoku wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie DROGA zapraszają białostoczan na święcenie pokarmów wielkanocnych przed Ratuszem. Odbędzie się ono w sobotę (31 marca).

To już tradycja. W Wielką Sobotę o godz. 12.00 odbędzie się przed Ratuszem spotkanie mieszkańców Białegostoku przy wspólnym, wielkanocnym stole. Każdy może przynieść ze sobą koszyczek ze święconką. Pokarmy poświęci metropolita białostocki – abp Tadeusz Wojda.

Organizatorami tego spotkania, tak jak w latach ubiegłych, są: prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz o. Edward Konkol, szef Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA. Oni też złożą świąteczne życzenia wszystkim białostoczanom. Ponadto organizacje i stowarzyszenia, które organizują wielkanocne śniadania dla najuboższych i samotnych (m.in. Caritas, Eleos), otrzymają na świąteczne stoły kosze z żywnością ufundowane przez prezydenta Białegostoku.

– W święta nikt nie powinien pozostać samotny i w niedostatku – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Ludzi dobrej woli w naszym mieście nie brakuje, przy ich pomocy postaramy się zadbać o najbardziej potrzebujących.

Organizatorzy święcenia pokarmów serdecznie zapraszają wszystkich na spotkanie na Rynku Kościuszki i wspólne przeżywanie Świąt Wielkanocnych.

Kamila Bogacewicz

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here