Wkrótce otwarcie sezonu BiKeR’ów, stacja z Rynku przeniesiona

Od 1 kwietnia system rowerów miejskich BiKeR zostanie otwarty po przerwie zimowej. W Choroszczy będą działały dwie stacje: pierwsza przeniesiona z przechodzącego remont Rynku 11 listopada na cały sezon zostanie przeniesiona na teren Szkoły Podstawowej w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1, druga stacja znajduje się przy Stadionie Miejskim w Choroszczy. W nadchodzącym sezonie cennik za korzystanie z BiKeR’ów się nie zmieni i znajduje się poniżej. W nadchodzącym sezonie powstało wiele nowych stacji w Białymstoku, a także przez przerwę zimową operator dokonał wymiany wszystkich koszyków do przewożenia bagażu. Nowe koszyki są większe, bardziej wygodne i wytrzymałe.

System BiKeR działa od 2014 roku. Białystok to pierwsze polskie miasto, które zintegrowało system wypożyczania roweru z systemem komunikacji wprowadzając zniżki dla posiadaczy karty BKM. Jednocześnie BiKeR to pierwszy w Polsce zintegrowany system, który obejmuje nie tylko sam Białystok, ale również Choroszcz i gminę Juchnowiec Kościelny.

Pierwsze pół godziny wypożyczenia roweru jest dla posiadaczy biletów zakodowanych na karcie BKM w pełni bezpłatne. Czas od 31 do 60 minuty wypożyczenia kosztuje 1 zł. Druga godzina – 2 zł, a trzecia i każda następna – po 4 zł. Ceny są nieco wyższe dla osób nieposiadających karty BKM. Bezpłatne jest pierwsze 20 minut wypożyczenia, czas od 21 do 60 minuty kosztuje 1 zł, druga godzina – 3 zł, a trzecia i każda następna – po 5 zł. Z Białostockiej Komunikacji Rowerowej może skorzystać każdy zarejestrowany użytkownik, który ma na swoim koncie w systemie minimum 10 zł. Rejestracji można dokonać na stronie internetowej bikerbialystok.pl

Samo wypożyczenie roweru również jest bardzo łatwe. Można to zrobić za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony lub korzystając z zamontowanego przy każdej stacji dotykowego terminala. Wystarczy wpisać numer telefonu, kod PIN i numer wybranego roweru.

Białostocka Komunikacja Rowerowa BiKeR obejmie swym zasięgiem nie tylko miasto Białystok, ale również po dwie stacje w Choroszczy i Kleosinie (gmina Juchnowiec Kościelny). BiKeR jest systemem kompatybilnym z systemami Nextbike m.in. w Warszawie (Veturilo), Lublinie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Opolu, Katowicach i Gliwicach oraz na całym świecie. Jednorazowa rejestracja umożliwia korzystanie z rowerów na 4 kontynentach w 18 państwach i aż 142 miastach!

cennik cz. 1

cennik cz. 2