Zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy

0
24
pixabay.com

graFunkcjonariusze z Placówki SG w Mielniku zatrzymali 3 obywateli Kuby. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę w miejscu do tego niewyznaczonym.

W minioną sobotę (31.03.2018 r.), strona białoruska poinformowała służbę dyżurną Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej o prawdopodobnym nielegalnym przekroczeniu granicy przez nieznane osoby. Patrol Straży Granicznej skierowany we wskazane miejsce ujawnił na pasie drogi granicznej ślady przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania sprawców przekroczenia granicy wbrew przepisom. Po kilku godzinach w odległości około 15 km od linii granicy państwowej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej auto. Podróżowało nim dwoje mieszkańców Mielnika i trzech cudzoziemców. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że są to poszukiwane osoby – obywatele Kuby, którzy nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa. Cudzoziemcy w wieku od 24 do 26 lat mieli przy sobie jedynie paszporty. Podczas składania wyjaśnień przyznali, że granicę polsko-białoruską przekroczyli poza miejscem do tego wyznaczonym. Dotarli pieszo do Mielnika, skąd okazją jechali do Siedlec.

Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności wyjaśniających, zgodnie z obowiązującymi procedurami, obywatele Kuby zostali przekazani stronie białoruskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here