Zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy

0
24
pixabay.com

graFunkcjonariusze z Placówki SG w Mielniku zatrzymali 3 obywateli Kuby. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę w miejscu do tego niewyznaczonym.

W minioną sobotę (31.03.2018 r.), strona białoruska poinformowała służbę dyżurną Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej o prawdopodobnym nielegalnym przekroczeniu granicy przez nieznane osoby. Patrol Straży Granicznej skierowany we wskazane miejsce ujawnił na pasie drogi granicznej ślady przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania sprawców przekroczenia granicy wbrew przepisom. Po kilku godzinach w odległości około 15 km od linii granicy państwowej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej auto. Podróżowało nim dwoje mieszkańców Mielnika i trzech cudzoziemców. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że są to poszukiwane osoby – obywatele Kuby, którzy nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa. Cudzoziemcy w wieku od 24 do 26 lat mieli przy sobie jedynie paszporty. Podczas składania wyjaśnień przyznali, że granicę polsko-białoruską przekroczyli poza miejscem do tego wyznaczonym. Dotarli pieszo do Mielnika, skąd okazją jechali do Siedlec.

Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności wyjaśniających, zgodnie z obowiązującymi procedurami, obywatele Kuby zostali przekazani stronie białoruskiej.


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here