Powstaną nowe drogi na białostockich osiedlach

Mieszkańcy Białegostoku zyskają komfortowy i bezpieczny dojazd do swoich domów. Na czternastu osiedlowych ulicach powstaną nowe nawierzchnie. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie koncepcji i dokumentacji tych inwestycji.

Inwestycja została podzielona na 8 części. Obejmie takie ulice, jak Rodzinna, Sielska, Liliowa, Orląt Lwowskich, Zawady, 5DK-L, Owocowa, Miętowa, Cytrusowa, Kryształowa, Płocka, Przytorowa, fragment ul. Nowakowskiego oraz ulica łącząca osiedle Słoneczny Stok z ul. Marczukowską i Stawami Marczukowskimi. W ramach prac wykonane zostaną między innymi jezdnie, zjazdy, chodniki, kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne.

– Małe, osiedlowe inwestycje drogowe są bardzo ważne dla białostoczan. Dzięki nim mieszkańcy mogą bezpiecznie i wygodnie dojeżdżać do swoich domów. Dlatego Miasto regularnie buduje nowe, osiedlowe ulice – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą składać oferty do 9 maja w sekretariacie Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Składowej 11 w Białymstoku. Szczegółowe informacje o przetargu są dostępne na www.bip.bialystok.pl.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl