Powstanie nowe boisko na Pogodnej

Potrzebujemy Twojego wsparcia!
Daj nam Like, To jedno kliknięcie da nam motywację do dalszej pracy!

Dzięki realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego 2018 (Boisko dla małych sportowców „Pod Kasztanowcem”) najmłodsi mieszkańcy Białegostoku zyskają kolejne boisko do zabaw z piłką. Miasto szuka wykonawcy tej inwestycji.

Przy ulicy Pogodnej 10 powstanie boisko z nawierzchnią poliuretanową, piłkochwytami i ogrodzeniem. Przetarg obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej i budowę tego obiektu sportowego. Będzie to realizacja projektu z Budżetu Obywatelskiego 2018, na który głosowało 931 mieszkańców. Firmy zainteresowane realizacją zamówienia mogą przesyłać oferty do 19 kwietnia do Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Składowej 11. Na budowę i odwodnienie wykonawca będzie miał czas do końca września 2018 roku.

– Na życzenie białostoczan Miasto wybuduje kolejny obiekt sportowy dla najmłodszych. Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego 2018 zadbamy o aktywność fizyczną dzieci, umożliwiając im zabawy z piłką w komfortowych warunkach, na świeżym powietrzu powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.

W ramach realizacji projektu wykonawca przeprowadzi rozbiórkę istniejącego boiska asfaltowego, wybuduje boisko o wymiarach 12×25 m. Boisko ma być wyposażone w dwie osiatkowane bramki, grafikę na płycie i ogrodzenie. Obok staną dwie tablice: informująca o wykonaniu i finansowaniu z Budżetu Obywatelskiego oraz prezentująca regulamin korzystania z obiektu. Wykonawca zadba też o uporządkowanie terenu po zakończeniu inwestycji – wykonanie trawnika, umocowanie ławek i koszy na śmieci.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl