Powstanie nowe boisko na Pogodnej

0
25

Dzięki realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego 2018 (Boisko dla małych sportowców „Pod Kasztanowcem”) najmłodsi mieszkańcy Białegostoku zyskają kolejne boisko do zabaw z piłką. Miasto szuka wykonawcy tej inwestycji.

Przy ulicy Pogodnej 10 powstanie boisko z nawierzchnią poliuretanową, piłkochwytami i ogrodzeniem. Przetarg obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej i budowę tego obiektu sportowego. Będzie to realizacja projektu z Budżetu Obywatelskiego 2018, na który głosowało 931 mieszkańców. Firmy zainteresowane realizacją zamówienia mogą przesyłać oferty do 19 kwietnia do Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Składowej 11. Na budowę i odwodnienie wykonawca będzie miał czas do końca września 2018 roku.

– Na życzenie białostoczan Miasto wybuduje kolejny obiekt sportowy dla najmłodszych. Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego 2018 zadbamy o aktywność fizyczną dzieci, umożliwiając im zabawy z piłką w komfortowych warunkach, na świeżym powietrzu powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.

W ramach realizacji projektu wykonawca przeprowadzi rozbiórkę istniejącego boiska asfaltowego, wybuduje boisko o wymiarach 12×25 m. Boisko ma być wyposażone w dwie osiatkowane bramki, grafikę na płycie i ogrodzenie. Obok staną dwie tablice: informująca o wykonaniu i finansowaniu z Budżetu Obywatelskiego oraz prezentująca regulamin korzystania z obiektu. Wykonawca zadba też o uporządkowanie terenu po zakończeniu inwestycji – wykonanie trawnika, umocowanie ławek i koszy na śmieci.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here