20-letni sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany przez policjantów z białostockiej drogówki

Policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Odzyskali również skradziony 13-latkowi telefon komórkowy. Mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzut, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W miniony poniedziałek, tuż po południu, dyżurny białostockiej komendy miejskiej Policji został powiadomiony przez mundurowego z Oddziału Prewencji Policji KWP w Białymstoku o kradzieży rozbójniczej, która została dokonana na jego 13-letnim synu. Z relacji funkcjonariusza wynikało, że do stojącego na przystanku autobusowym przy ulicy Sienkiewicza chłopca podszedł mężczyzna i poprosił o użyczenie telefonu komórkowego. 13-latek spełnił tą prośbę. Mężczyzna, po wykonaniu kilku połączeń, stwierdził, że telefon jest rozładowany i zaproponował chłopcu by razem poszli do pobliskiego centrum handlowego, gdzie naładują telefon. 13-latek nie zgodził się. Wtedy to mężczyzna zagroził dziecku, zabrał telefon i odszedł. Wystraszony chłopiec z drugiego telefonu natychmiast o wszystkim poinformował ojca. Policjant będąc niedaleko miejsca zdarzenia błyskawicznie zjawił się przy synu. Widząc odchodzącego złodzieja od razu ruszył za nim. Mężczyzna zdołał jednak wsiąść do autobusu i odjechać. Informacja ta natychmiast trafiła do patroli pełniących służbę. Jeden z nich już po chwili zatrzymał autobus, w którym był sprawca tej kradzieży. Mundurowi odzyskali także skradziony chłopcu telefon. 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej, a jego dalszym losie zadecyduje sąd.