Nowy żłobek na Wygodzie

0
22

W Białymstoku, w rejonie ulic I. Mościckiego i J.K. Kluka, zostanie wybudowany nowy żłobek. Według wstępnych ustaleń będzie w nim miejsce dla ok. 200 najmłodszych białostoczan. Miasto szuka wykonawcy dokumentacji projektowej tej inwestycji.

Wyłoniony w przetargu wykonawca opracuje kompleksową, wielobranżową dokumentację obejmującą budowę żłobka, wykonanie placów zabaw dostosowanych do różnych grup wiekowych oraz zagospodarowanie terenu. Będzie też pełnił nadzór autorski nad realizacją projektu.

Żłobek będzie mieścił się w dwukondygnacyjnym budynku z zespołami pomieszczeń dla różnych grup wiekowych (od 20 tygodnia życia do 3 lat). W żłobku będą wydzielone strefy: wejściowa, sale dla dzieci, administracyjna i socjalna, kuchnia z zapleczem i magazynami, techniczna.

Żłobek na Wygodzie to kolejna, po placówce na Bacieczkach, inwestycja dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W obu miejscach opieką otoczonych zostanie łącznie około 400 dzieci – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.

Firmy zainteresowane opracowaniem dokumentacji mogą składać oferty w Departamencie Inwestycji przy ul. Składowej 11 do 21 maja 2018 r. Dokumentacja ma powstać najpóźniej do końca października 2018 r. Nadzór autorski potrwa do końca listopada 2019 r.

Jeszcze w tym roku w Białymstoku powstanie żłobek na Bacieczkach. Będzie miał 8 oddziałów na 192 miejsca. Wykonawca na zakończyć prace do grudnia. Natomiast otwarcie placówki jest planowane na luty 2019 r.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here