Kino Dzieci, Dzień Ziemi i PAK, czyli atrakcyjna niedziela w kinie Forum

0
25
Kadr z filmu "Opowieści świnki"/materiały dystrybutora

Działające przy Białostockim Ośrodku Kultury kino Forum zaprasza na niedzielne (22 kwietnia) pokazy filmowe.

Przygody prosiaczka Waldemara, który musi obronić się przed najazdem dzików wyjadających zapasy; dzień z życia Ziemi – podróż przez kontynenty, oceany i przestworza oraz historia miliardera, który nie chce zapłacić okupu za porwanego wnuka…
W niedzielę warto wybrać się do kina Forum, bo atrakcyjne propozycje dla siebie znajdą widzowie w każdym wieku!

Kino Dzieci:
OPOWIEŚCI ŚWINKI

22 kwietnia 2018, godz. 12.30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 12 zł
film z polskim lektorem, dla dzieci w wieku 4+

Opowieści świnki / Mullewapp – Eine schöne Schweinerei
Niemcy 2016, 72′
reż. Theresa Strozyk

Waldemar, prosiaczek ze słabością do tego co słodkie, obchodzi urodziny. Kiedy tort jest już gotowy, nadchodzą kłopoty. Farmę odwiedza gang głodnych dzików, mających apetyt na urodzinowe ciasto. W te urodziny przed Waldemarem wyzwanie poważniejsze niż zwykle. Do tej pory największą sztuką było to, by nie zjeść tortu przed czasem. Tym razem on i jego najlepsi przyjaciele – kogut Franz i mysz Johnny – muszą uratować farmę przed najazdem czwórki dzików wyjadających wszelkie zapasy. Przed tym gangiem nie uchowa się nawet stara marchewka, o torcie nie wspominając. Tylko jak dotrzeć na farmę, skoro dziki podstępem wyprowadziły ich w pole? Bohaterowie znajdują się nie wiadomo gdzie, a pewne jest tylko jedno – są daleko. Czasu jest mało. Czy przyjaciele zdążą przyjść farmie z odsieczą?

Dzień Ziemi:
ZIEMIA. NIEZWYKŁY DZIEŃ Z ŻYCIA PLANETY

22 kwietnia 2018, godz. 14.00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 12 zł
film w polskiej wersji językowej

Nowy film z popularnego cyklu BBC! „Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety” odsłania przed nami niezwykłe, cudowne miejsca, o których istnieniu często nie mamy pojęcia. To zapierająca dech w piersiach podróż przez kontynenty, oceany i przestworza – pokazane z perspektywy jednego niezwykłego dnia.

Oto 24 godziny na nieprawdopodobnej planecie zwanej Ziemią. Odkryjcie niezwykłe stworzenia, niepokazywane w ten sposób nigdy wcześniej. Dzięki nowoczesnym technologiom filmowania zobaczycie je z bliska, widziane okiem natury. Już nigdy nie spojrzycie na nie tak samo. Zobaczcie świat, który sprawi, że połączycie się z naturą, mogąc niemal jej dotknąć. Wszystkie zwierzęta połączone są z planetą, którą nazywamy domem, ukształtowanym przez siły wprawiające ją w ruch. Dotyczy to także najlepiej poznanego gatunku – nas samych. Przepięknie sfilmowany świat przyrody uzmysławia nam wyjątkowo wyraziste przesłanie, by chronić ten jeden z największych i najwspanialszych cudów.

Podlaska Akademia Kultury:
WSZYSTKIE PIENIĄDZE ŚWIATA

22 kwietnia 2018, godz. 16.00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 8 zł

Wszystkie pieniądze świata
USA 2018, 132′
reż. Ridley Scott
obsada: Mark Wahlberg, Michelle Williams, Christopher Plummer, Romain Duris

Miliarder Jean Paul Getty jest znany z nieustępliwego charakteru i skąpstwa. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego, Gail, robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a porywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się jeszcze zapobiec tragedii. Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna twierdząc, że jest wysłannikiem Jean Paula Getty’ego, specjalizującym się w sprawach „nie do rozwiązania”…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here