Metalklaster CUP – takie imprezy są firmom potrzebne

0
33

W hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku przy ul. Ks. Stanisława Suchowolca odbył się Turniej Piłkarski Futsalu o Puchar Klastra Obróbki Metali Metalklaster CUP 2018. To już druga edycja tej imprezy, podczas której firmy członkowskie i partnerzy strategiczni KOM spotykają się, by spędzić wspólnie czas, zacieśnić relacje i zmierzyć się ze sobą w zdrowej, sportowej rywalizacji. Pierwsze miejsce zajęła drużyna firmy Porta KMI, drugie – Team UwB, trzecie – ubiegłoroczny zwycięzca „Mechaniak”. Nie zabrakło atrakcyjnych nagród, które ufundowała białostocka firma motoryzacyjna RYCAR.

– Mam nadzieję, że takich turniejów będzie więcej – mówi Łukasz Kucharczyk, kapitan zespołu Stal-Montaż, który jedną z ekip pokonał aż 13:0, ustanawiając tym samym rekord w wysokości wygranej. – Dzięki takim imprezom mogą zagrać ze sobą drużyny, które pewnie nie miałyby szans się spotkać. Liczę, że ta inicjatywa będzie kontynuowana.

Metalklaster CUP służy integracji oraz pogłębianiu współpracy pomiędzy firmami członkowskimi i partnerami strategicznymi. Tak jak i w ubiegłym roku, tak i teraz było mnóstwo dobrej zabawy i pozytywnej energii.

W turnieju zmierzyło się w 9 drużyn: Alex, Budrad, Lohr Polska (Polinvest), Stal-Montaż, ChM, Promotech, Porta, „Mechaniak”, UwB.

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy i grały ze sobą w formule każdy z każdym. W fazie finałowej znalazły się Porta, Team UwB i „Mechaniak” – w takiej właśnie kolejności zakończyły rywalizację.

– Impreza się rozwija, pojawili się sponsorzy. Sami członkowie KOM podkreślali po ubiegłorocznej edycji, że chcą, by odbywała się cyklicznie – tłumaczy Sebastian Rynkiewicz, koordynator Klastra Obróbki Metali.

Sponsorem turnieju była firma Technology Applied wykorzystująca przemysłowe technologie druku 3D.

– Zdecydowaliśmy sie wesprzeć tę imprezę jako członek klastra. Takie lokalne inicjatywy bardzo nas interesują – komentuje Jarosław Kozak z Technology Applied.

Jak dodaje, Metalklaster CUP to świetny pomysł. Sponsor miał okazję pokazać swoją ofertę, by być jeszcze bardziej rozpoznawalnym w regionie.

– Chcieliśmy bliżej poznać klaster i podmioty, które funkcjonują w jego ramach. Dlatego, mimo że jeszcze nie jesteśmy jego członkiem, postanowiliśmy zostać partnerem wydarzenia oraz fundatorem nagród. A po za tym bardzo lubimy piłkę nożną – stwierdza Radosław Bańkowski z białostockiej firmy motoryzacyjnej RYCAR. Oprócz pamiątkowych dyplomów najlepsi zawodnicy otrzymali vouchery na zatankowane auta na weekend, a trzy najlepsze drużyny – bony do wykorzystania w samochodowym serwisie mechanicznym bądź blacharsko-lakierniczym.

RYCAR prowadzi serwis samochodowy Bosch Car Service, Centrum Likwidacji Szkód Komunikacyjnych, warsztat blacharsko-lakierniczy i usługi autoholowania Assistance (nr 730 031 003).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here