Rozbudowa przedszkola na Świętokrzyskiej

0
10

Przedszkole Samorządowe nr 31 przy ul. Świętokrzyskiej zostanie rozbudowane. Dzięki temu z placówki będzie mogło korzystać więcej dzieci. Miasto podpisało umowę z wykonawcą na realizację tej inwestycji.

Wkrótce w placówce przy ul. Świętokrzyskiej rozpoczną się prace budowlane. Wykonawca zajmie się rozbudową przedszkola przy ul. Świętokrzyskiej 4 oraz zagospodarowaniem terenu. Najpierw zostanie rozebrany budynek gospodarczy z łącznikiem. W dobudowanej części budynku, na parterze i piętrze, powstaną dwa nowe oddziały przedszkolne, sanitariaty i leżakownia. Zostanie wybudowane drugie wejście do budynku i klatka schodowa z windą przystosowaną do przewozu osób niepełnosprawnych. Powstaną dodatkowe pomieszczenia porządkowe, a w podpiwniczeniu – socjalne i kuchenne.

Rozbudowa tej placówki jest bardzo ważna i potrzebna białostoczanom. W bliskiej okolicy przedszkola zostały wybudowane nowe bloki, przybyło tam rodzin z małymi dziećmi powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.

Realizacją tego przedsięwzięcia zajmie się Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „BIRKBUD”. Inwestycja będzie kosztowała ok. 4,1 mln zł. Całość ma być gotowa w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy. Nowe oddziały powinny zostać oddane do użytku na przełomie 2018/2019 roku.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here