Chciał skoczyć z dachu szpitala – Policjanci ruszyli z pomocą

Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji policjantów białostockiej patrolówki udało się uratować mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie. 56-latek chciał skoczyć z dachu. Na szczęście reakcja mundurowych zapobiegła tragedii, a desperat trafił do szpitala.

Wczoraj, policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku uratowali mężczyznę, który chciał skończyć ze swoim życiem. Tuż po 10 rano, dyżurny białostockiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że na krawędzi dachu jednego z białostockich szpitali, na wysokości 3 piętra, stoi mężczyzna. Informacja ta natychmiast trafiła do mundurowych z Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego. Na miejscu błyskawicznie pojawili się policjanci. Okazało się, że mężczyzna stojący na dachu jest pacjentem szpitala i po konsultacji lekarskiej oddalił się personelowi w nieznanym kierunku. Mundurowi nie czekali ani chwili. Przez okno jednego z pomieszczeń weszli na dach.  Tam  zobaczyli 56-latka chodzącego „na czworaka” po krawędzi dachu. Gdy jeden z funkcjonariuszy próbował podjeść bliżej, mężczyzna wystawił nogę za krawędź dachu. Widząc to, mundurowy zaczął odwodzić go od desperackiego kroku próbując uspokoić rozmową. Przez radiostacje powiedział swojemu partnerowi, stojącemu z boku 56-latka, by odwrócił jego uwagę. Tak tez uczynił policjant. W momencie, gdy desperat odwrócił się bokiem stojący bliżej funkcjonariusz, korzystając z jego nieuwagi, chwycił mężczyznę za pasek i nogę uniemożliwiając mu skok. Do mundurowego natychmiast podbiegło dwóch innych funkcjonariuszy, którzy pomogli koledze. Desperat został przetransportowany w bezpieczne miejsce, gdzie zaopiekował się nim personel medyczny. Okazało się, że 56-latek trafił do szpitala dzień wcześniej. Mundurowi ustalili również, że mężczyzna choruje na depresję. Z ich ustaleń wynikało także, że  tego dnia najpierw w jednej z toalet próbował sobie podciąć żyły, a gdy to się nie udało, postanowił skoczyć. Na szczęście, dzięki szybkiej i sprawnej interwencji policjantów nie doszło do tragedii.