FC Bayern Youth Cup – finał coraz bliżej

Drużyna „SP Kleosin” wygrała eliminacje do FC Bayern Youth Cup Białystok 2018. W młodzieżowym turnieju głównym, 22 kwietnia na Stadionie Miejskim w Białymstoku, zagrają jeszcze dwie inne drużyny z naszego miasta. W największej tego typu imprezie piłkarskiej w regionie zaprezentuje się szesnaście zespołów.

Młodzieżowy Puchar Bayernu Monachium to turniej dla chłopców urodzonych miedzy 1 stycznia 2002 a 31 grudnia 2003 r. Już w niedzielę (22 kwietnia) odbędzie się finał pierwszej polskiej edycji wydarzenia. Zostanie on zorganizowany na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Wezmą w nim udział zwycięzcy białostockich eliminacji („SP Kleosin” – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleosinie) oraz laureaci drugiego i trzeciego miejsca („Zachodnia” – Pogotowie Opiekuńcze w Białymstoku i „SP 8” – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Świętego Kazimierza Królewicza w Białymstoku), a także 13 innych zespołów. W środowych eliminacjach wzięło udział 116 zawodników – uczniów niezrzeszonych w klubach. Młodzi piłkarze będą mieli okazję popisać się talentem przed skautami Bayernu Monachium.

– Cieszę się, że Białystok jest gospodarzem tak prestiżowego sportowego wydarzenia. To szansa na promocję naszego miasta, Stadionu Miejskiego i młodych ludzi mogących zrobić międzynarodową karierę – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Wspólnie będziemy budować sportowy wizerunek Białegostoku.

Nagroda główna budzi duże zainteresowanie – to pięciodniowy obóz szkoleniowy w Monachium, podczas którego poza treningami zawodnicy obejrzą mecz i poznają pierwszą drużynę. Każdy kraj będzie reprezentować 10-osobowy zespół. Któż nie chciałby zagrać na Allianz Arenie i poczuć się jak Robert Lewandowski?

Polskiemu finałowi (22 kwietnia, godz. 9.00-18.00) towarzyszyć będzie wielki piknik rodzinny, podczas którego dzieci i ich rodzice spotkają się z Klausem Augenthalerem, przybiją piątkę z Bernim – maskotką Bayern Monachium, pokonają tor przeszkód czy sprawdza wydolność swojego organizmu. Na Stadionie Miejskim w Białymstoku zorganizowana zostanie też okolicznościowa wystawa pamiątek związanych z niemieckim klubem, w tym prezentacja Mistrzowskiej Patery.

Pierwszą edycję FC Bayern Youth Cup zorganizowano w 2012 roku. Do tej pory w wydarzeniu brało udział 7 krajów. W tym roku dołączyła do nich Polska.

Kamila Bogacewicz

bialystok.pl