FC Bayern Youth Cup – finał coraz bliżej

0
23

Drużyna „SP Kleosin” wygrała eliminacje do FC Bayern Youth Cup Białystok 2018. W młodzieżowym turnieju głównym, 22 kwietnia na Stadionie Miejskim w Białymstoku, zagrają jeszcze dwie inne drużyny z naszego miasta. W największej tego typu imprezie piłkarskiej w regionie zaprezentuje się szesnaście zespołów.  

Młodzieżowy Puchar Bayernu Monachium to turniej dla chłopców urodzonych miedzy 1 stycznia 2002 a 31 grudnia 2003 r. Już w niedzielę (22 kwietnia) odbędzie się finał pierwszej polskiej edycji wydarzenia. Zostanie on zorganizowany na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Wezmą w nim udział zwycięzcy białostockich eliminacji („SP Kleosin” – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleosinie) oraz laureaci drugiego i trzeciego miejsca („Zachodnia” – Pogotowie Opiekuńcze w Białymstoku i „SP 8” – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Świętego Kazimierza Królewicza w Białymstoku), a także 13 innych zespołów. W środowych eliminacjach wzięło udział 116 zawodników – uczniów niezrzeszonych w klubach. Młodzi piłkarze będą mieli okazję popisać się talentem przed skautami Bayernu Monachium.

– Cieszę się, że Białystok jest gospodarzem tak prestiżowego sportowego wydarzenia. To szansa na promocję naszego miasta, Stadionu Miejskiego i młodych ludzi mogących zrobić międzynarodową karierę – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Wspólnie będziemy budować sportowy wizerunek Białegostoku.

Nagroda główna budzi duże zainteresowanie – to pięciodniowy obóz szkoleniowy w Monachium, podczas którego poza treningami zawodnicy obejrzą mecz i poznają pierwszą drużynę. Każdy kraj będzie reprezentować 10-osobowy zespół. Któż nie chciałby zagrać na Allianz Arenie i poczuć się jak Robert Lewandowski?

Polskiemu finałowi (22 kwietnia, godz. 9.00-18.00) towarzyszyć będzie wielki piknik rodzinny, podczas którego dzieci i ich rodzice spotkają się z Klausem Augenthalerem, przybiją piątkę z Bernim – maskotką Bayern Monachium, pokonają tor przeszkód czy sprawdza wydolność swojego organizmu. Na Stadionie Miejskim w Białymstoku zorganizowana zostanie też okolicznościowa wystawa pamiątek związanych z niemieckim klubem, w tym prezentacja Mistrzowskiej Patery.

Pierwszą edycję FC Bayern Youth Cup zorganizowano w 2012 roku. Do tej pory w wydarzeniu brało udział 7 krajów. W tym roku dołączyła do nich Polska.

Kamila Bogacewicz

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here