Taniec uliczny w Białymstoku

0
16

W najbliższy weekend (21-22 kwietnia) Białystok stanie się stolicą street dance. W klubie Gwint odbędzie się trzecia edycja zawodów tanecznych „Street Noise.pl”. Na najlepszych tancerzy czekają puchary, medale, dyplomy i nagrody.

Tancerze będą rywalizować w pięciu kategoriach: Hip Hop 2 VS 2, Street Noise Showcase, Bboying 3VS 3, All Styles Crew i Bgirl 1 VS 1. Trzy pierwsze rywalizacje zostaną podzielone wg kategorii wiekowych: Kids (do 11 lat włącznie), Junior (do 15 lat włącznie) i Old (16 lat i więcej). Pierwszego dnia zawodów odbędą się eliminacje, które rozpoczną się o godz. 9.30. Wieczorem (godz. 22.00) organizatorzy zapraszają na After Party w Gwincie. Drugiego dnia w południe odbędzie się finał imprezy. Zwycięzcy i wyróżnieni tancerze otrzymają pamiątkowe trofea oraz nagrody pieniężne i rzeczowe. Pula nagród tym razem przekracza 20 tys. zł.

– Zawody street dance promują kulturę hip hopu i tańca w naszym mieście. Skupiają tancerzy z całej Polski i z zagranicy. Zapraszamy do oglądania tanecznych rywalizacji, będzie to imponujące widowisko – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W jury konkursowym zasiądzie sześć osób. Będą to: Bboy Patos, Bboy Czacha, Bboy Nikita, Ewulin, Aga i Żurek. O atmosferę na zawodach zadbają MC’s Mamuśka i Beeski oraz DJ’s Vasquez, Plash i Zaju. Białystok wspiera organizację „Streeet Noise.pl” – jest partnerem głównym tego wydarzenia. W tym roku Miasto przeznaczyło na ten cel 40 tys. zł.

Agnieszka Błachowska

bialystok.pl

 


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here