[UWAGA] Raport z Regionu 19.04.2018

raport z regionu

Raport z Regionu Czwartek -19.04.2018

19 kwietnia jest to 109 dzień roku. W latach przestępnych jest to 110 dzień w roku.
Słońce wschodzi o 05:27, a zachodzi o 19:42. Dzień trwa 15 godzin i 15 minut.

Dzisiaj obchodzimy:

Dzień Czosnku

Ludzie uprawiają czosnek od 5 tysięcy lat! Ta roślina o wyrazistym smaku jest nie tylko popularną przyprawą, ale ma cenne właściwości lecznicze a nawet magiczne.

Dzień Rowerowy

Angielskie „Bicycle Day” upamiętania słynny rowerowy powrót do domu odkrywcy kwasu lizergowego (znanego powszechnie jako LSD) Alberta Hofmanna w 1943. Zdecydowanie nie polecamy świętowania tego dnia analogicznie do tego znanego naukowca.

Imieniny obchodzą dzisiaj

Adolf Adolfa Cieszyrad Irydion Konrada Leon Leona Leontyna Pafnucy Tymon Werner Włodzimierz

Wieści z Podlasia:

Minionej doby policjanci zatrzymali 18 sprawców przestępstw w tym 4 nietrzeźwych kierowców.
Na podlaskich drogach doszło 3 wypadków drogowych w których ranne zostały 2 osoby, w wyniku obrażeń w szpitalu zmarła 1 osoba. Policjanci zatrzymali 10 osób poszukiwanych, interweniowali 347 razy.

Nietrzeźwy kierowca rekordzista minionej doby został zatrzymany przez policjantów zgłoszenie od czujnego kierowcy który zaalarmował policjantów i opowiedział o kierowcy tira który jechał zygzakiem. Nietrzeźwego Białorusina zatrzymali policjanci z Oddziału Prewencji wczoraj po godzinie 14 na Kleeberga. Niechlubny rekordzista usiadł za kierownicę ciężarówki – miał 2.6 promila alkoholu w organizmie  Został zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. I stracił prawo jazdy.

19.04 Urodzili się:

1793 –Ferdynand I Habsburg, cesarz Austrii, król Węgier i Czech (zm. 1875)
1967 –Robert Jończyk, polski piłkarz, trener
1979 –Kate Hudson, amerykańska aktorka
1987 –Marija Szarapowa, rosyjska tenisistka

Bądź na bieżąco!
Otrzymuj Raport Regionalny na swój adres email.