FC Bayern Youth Cup – zapraszamy na finał

0
57

Wielki finał FC Bayern Youth Cup odbędzie się w najbliższą niedzielę (22 kwietnia) na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Zagrają w nim trzy drużyny z naszego miasta. Imprezą towarzyszącą będzie piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji.

Młodzieżowy Puchar Bayernu Monachium to turniej dla chłopców urodzonych miedzy 1 stycznia 2002 a 31 grudnia 2003 r. Już w niedzielę (22 kwietnia), w godz. 9.00-17.00, na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się finał pierwszej polskiej edycji wydarzenia. Wezmą w nim udział zwycięzcy białostockich eliminacji („SP Kleosin” – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleosinie) oraz laureaci drugiego i trzeciego miejsca („Zachodnia” – Pogotowie Opiekuńcze w Białymstoku i „SP 8” – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Świętego Kazimierza Królewicza w Białymstoku), a także 13 innych zespołów.

– Cieszę się, że Białystok jest gospodarzem tak prestiżowego sportowego wydarzenia. To szansa na promocję naszego miasta, Stadionu Miejskiego i młodych ludzi mogących zrobić międzynarodową karierę – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Zapraszam serdecznie naszych mieszkańców na to wydarzenie.

Nagrodą główną jest pięciodniowy obóz szkoleniowy w Monachium, podczas którego poza treningami zawodnicy obejrzą mecz i poznają pierwszą drużynę. Każdy kraj będzie reprezentować 10-osobowy zespół.

FC Bayern Youth Cup 2018 Polska to pierwsza edycja tego wydarzenia, która odbywa się także w naszym kraju. Na Stadion Miejski w Białymstoku zapraszamy jednak nie tylko fanów piłki nożnej i Bayernu Monachium, ale też całe rodziny, bo imprezą współtowarzyszącą będzie Wielki Piknik Rodzinny, trwający od godz. 10.00 do 18.00. Przygotowano mnóstwo atrakcji, które nawiązują do motywu przewodniego. Dzieci będą mogły poskakać w dmuchanym zamku w kształcie piłki, pozjeżdżać z piłkarskiej zjeżdżalni czy pobiegać w gigantycznej kuli. Dorośli spróbują swoich sił podczas turnieju w mega piłkarzyki, gdzie przypięci do rur sami staną się nietypowymi graczami.

Piłkarskie emocje zapewnią też konkursy: zawody na celność z wykorzystaniem dmuchanej bramki, turniej drużynowy w piłkarzyki barowe XXL dla 12 graczy czy konkurs z udziałem legendy FC Bayern – Klausa Augenthalera. Najlepsi oczywiście, zdobędą nagrody. Nie zabraknie też maskotki jednaj z najbardziej rozpoznawalnej drużyny na świecie – Berni przyleci aż z Monachium. Oprócz tego w strefie sponsorskiej będą dodatkowe atrakcje – m.in. baner do zdjęć, prowadzenie piłki przez tor, trener personalny. Na wszystkie wydarzenia tego dnia wstęp jest wolny.

Pierwszą edycję FC Bayern Youth Cup zorganizowano w 2012 roku. Do tej pory w wydarzeniu brało udział 7 krajów. W tym roku dołączyła do nich Polska.

Anna Kowalska

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here