[UWAGA] Raport z Regionu Piątek – 20.04.2018

0
31
raport z regionu

Raport z Regionu Piątek – 20.04.2018 

20 kwietnia jest to 110 dzień roku. W latach przestępnych jest to 111 dzień w roku.
Słońce wschodzi o 05:24, a zachodzi o 19:44. Dzień trwa 15 godzin i 20 minut

 

Dzisiaj obchodzimy:

Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy

Dzięki prasie możemy dowiedzieć się co się wokół nas dzieje. Dlatego tym bardziej wszystkim powinno zależeć, by była ona obiektywna i niezależna. A teraz marsz do kiosku po gazetę!

Dzień Pracownika Przemysłu Włókienniczego, Odzieżowego i Skórzanego

Uchwalę w sprawie tego święta podjęto 9 stycznia 1964 roku, czyli jeszcze w PRL. Jego celem było docenienie pracy włókniarzy, odzieżowców, obuwników i garbarzy. Choć uchwałę zniesiono, to święto przetrwało i odbywa się obecnie 20 kwietnia.

Dzień Marihuany

Marihuana ma pewnie tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ci drudzy w Dniu Marihuany powinni jednak nieco wyluzować i łagodniejszym okiem spojrzeć na palaczy

Dzień Języka Chińskiego

中国语言日 – jeśli jesteś Polakiem i wiesz co to znaczy bez używania słownika, to znak że masz prawdziwą smykałkę do języków. Warto to wykorzystać, bo ten język ma zarówno bogate tradycje jak i ogromny potencjał – jego znaczenie we współczesnym świecie rośnie wraz z chińską gospodarką.

Imieniny obchodzą dzisiaj

Agnieszka Berenika Czesław Czesława Florencjusz Florenty Jagna Marcelina Marian Marianna Nawoj Odo Sekundyn Sulpicjusz Szymon Teodor

Wieści z Podlasia:

Minionej doby policjanci zatrzymali 7 sprawców przestępstw w tym 1 nietrzeźwego kierowcę. Na podlaskich drogach doszło do 3 wypadków w których zginęła 1 osoba a 2 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 12 osób poszukiwanych, interweniowali 417.

Nietrzeźwy kierowca rekordzista minionej doby został zatrzymany w okolicach Mężenin. Kierowca Opla którym wjechał do rowu wczoraj tuż przed 16 miał ponad 3.4 promila alkoholu w organizmie.
INFO Biuro Prasowe Podlaskiej Policji

 

20.04 Urodzili się:

1889 –Adolf Hitler, niemiecki polityk, działacz nazistowski pochodzenia austriackiego, wódz i kanclerz III Rzeszy (zm. 1945)
1893 –Harold Lloyd, amerykański aktor (zm. 1971)
1985 –Michał Kościuszko, polski kierowca rajdowy

Bądź na bieżąco!
Otrzymuj Raport Regionalny na swój adres email.


Zaciekawił Cię ten artykuł?
Polub nasz serwis, zmotywuje nas to do jeszcze efektywniejszej pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here