[UWAGA] Raport z Regionu Piątek – 20.04.2018

raport z regionu

Raport z Regionu Piątek – 20.04.2018

20 kwietnia jest to 110 dzień roku. W latach przestępnych jest to 111 dzień w roku.
Słońce wschodzi o 05:24, a zachodzi o 19:44. Dzień trwa 15 godzin i 20 minut

Dzisiaj obchodzimy:

Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy

Dzięki prasie możemy dowiedzieć się co się wokół nas dzieje. Dlatego tym bardziej wszystkim powinno zależeć, by była ona obiektywna i niezależna. A teraz marsz do kiosku po gazetę!

Dzień Pracownika Przemysłu Włókienniczego, Odzieżowego i Skórzanego

Uchwalę w sprawie tego święta podjęto 9 stycznia 1964 roku, czyli jeszcze w PRL. Jego celem było docenienie pracy włókniarzy, odzieżowców, obuwników i garbarzy. Choć uchwałę zniesiono, to święto przetrwało i odbywa się obecnie 20 kwietnia.

Dzień Marihuany

Marihuana ma pewnie tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ci drudzy w Dniu Marihuany powinni jednak nieco wyluzować i łagodniejszym okiem spojrzeć na palaczy

Dzień Języka Chińskiego

中国语言日 – jeśli jesteś Polakiem i wiesz co to znaczy bez używania słownika, to znak że masz prawdziwą smykałkę do języków. Warto to wykorzystać, bo ten język ma zarówno bogate tradycje jak i ogromny potencjał – jego znaczenie we współczesnym świecie rośnie wraz z chińską gospodarką.

Imieniny obchodzą dzisiaj

Agnieszka Berenika Czesław Czesława Florencjusz Florenty Jagna Marcelina Marian Marianna Nawoj Odo Sekundyn Sulpicjusz Szymon Teodor

Wieści z Podlasia:

Minionej doby policjanci zatrzymali 7 sprawców przestępstw w tym 1 nietrzeźwego kierowcę. Na podlaskich drogach doszło do 3 wypadków w których zginęła 1 osoba a 2 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 12 osób poszukiwanych, interweniowali 417.

Nietrzeźwy kierowca rekordzista minionej doby został zatrzymany w okolicach Mężenin. Kierowca Opla którym wjechał do rowu wczoraj tuż przed 16 miał ponad 3.4 promila alkoholu w organizmie.
INFO Biuro Prasowe Podlaskiej Policji

20.04 Urodzili się:

1889 –Adolf Hitler, niemiecki polityk, działacz nazistowski pochodzenia austriackiego, wódz i kanclerz III Rzeszy (zm. 1945)
1893 –Harold Lloyd, amerykański aktor (zm. 1971)
1985 –Michał Kościuszko, polski kierowca rajdowy

Bądź na bieżąco!
Otrzymuj Raport Regionalny na swój adres email.