Gra miejska 2018. Poszukiwani wolontariusze

0
25
materiały organizatora

Interesujecie się historią Białegostoku? Chcecie się przekonać, jak wygląda organizacja wydarzenia kulturalnego „od środka”? Możecie się zgłosić do pomocy przy organizacji gry miejskiej.

Białostocki Ośrodek Kultury poszukuje wolontariuszy (od 16. roku życia; od osób niepełnoletnich wymagana pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego) do pomocy przy organizacji tegorocznej Gry Miejskiej – Poznaj Białystok. Gra odbędzie się w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, 19 maja 2018 roku, w godz. 13:00-19:00.

Kto jest poszukiwany? Osoby rzetelne, odpowiedzialne, otwarte i lubiące wyzwania.
Nie musicie posiadać wykształcenia ani wielkiej wiedzy historycznej, ale musicie mieć chęć do nauki i działania!

Zgłoszenia można nadsyłać do 10 maja pod adresem: bieciuk@centrumzamenhofa.pl

Tegoroczna edycja Gry Miejskiej – Poznaj Białystok odbędzie się pod hasłem „Bialystok majn hejm” (z jęz. jidysz: Białystok moje miasto). Jej trasa poprowadzi uczestników przez miejsca związane z historią i dziedzictwem białostockich Żydów. Będą to punkty na mapie miasta powszechnie znane oraz te zapomniane, o których pamięć pragniemy przywrócić. Gra wpisuje się w obchodzoną w tym roku 75. rocznicę powstania w białostockim getcie, jednak nawiązuje do niej nie w trudny, martyrologiczny sposób, a poprzez ukazanie kolorytu i bogactwa żydowskiej tradycji, kultury oraz wybitnych i niebanalnych osobowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here