Nagroda Dobrego Polaka

0
15

Czterech uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku otrzymało Nagrodę Dobrego Polaka. W tej białostockiej szkole nagrodę im. Jana Żądło wręczono już po raz dwudziesty.

W piątek (20 kwietnia) odbyło się uroczyste wręczenie 20. Nagrody Dobrego Polaka. To wyróżnienie zostało ustanowione przez Jana Żądło – nauczyciela z 40-letnim stażem pracy zawodowej, żołnierza Armii Krajowej, który uważał, że dobro człowieka jest wartością najwyższą.

Od 1999 roku uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego otrzymują to ważne, prestiżowe wyróżnienie. To forma wsparcia uczniów, którzy są wzorami osobowościowymi dla swoich rówieśników i swój wolny czas poświęcają potrzebującym nie oczekując nic w zamian.

W tym roku kapituła przyznała nagrody czterem uczniom – Magdalenie Kozłowskiej, Gabrieli Obidzińskiej, Annie Stasiulewicz i Michałowi Świdzie.

Gratuluję wszystkim laureatom i życzę kolejnych sukcesów – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Możemy być dumni z młodych ludzi, którzy bezinteresowni pomagają innym i są wzorem do naśladowania.

Nagroda to także hołd dla fundatora, który swoją wspaniałą postawą i osobowością inspirował do szlachetnych czynów oraz wpływał na kształtowanie charakterów i stosunku do świata. Jan Żądło zmarł w 2017 roku.

W trakcie uroczystości zaprezentowano m.in. postać fundatora nagrody i laureatów poprzednich edycji. Nie zabrakło części artystycznej – występu Międzyszkolnego Chóru Żeńskiego przy III liceum oraz szkolnego Teatru Pod Wiecznie Zielonym Jaworem. Odsłonięto także pamiątkową tablicę poświęconą fundatorowi.

Kamila Bogacewicz

bialystok.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here